8.PEGASUS WORLD CUP Cumartesi günü koşulacak…

2017 yılında Arrogate, 2018’de Gun Runner, 2019 yılında Dehere’in kısrak babası olduğu City of Light, 2020 yılında Mucho Gusto, 2021 yılında Knicks Go, 2022 yılında Life Is Good ve geçen sene Art Collector’ın (Bernardini – Distorted Legacy, Distorted Humor) kazandığı G1 Pegasus World Cup’ın 8’incisi 27 Ocak 2024 Cumartesi günü koşulacak.

3 milyon Dolar ikramiyeli G1 Pegasus World Cup, 1 milyon Dolar ikramiyeli G1 Pegasus World Cup Turf ve 500.000 Dolar ikramiyeli G1 Pegasus Filly and Mare’de birbirinden başarılı safkanlar start alacaklar…

Favori NATIONAL TREASURE…

Preakness Stakes galibi National Treasure, Triple Crown’ın bu önemli ayağını kazandığından beri başarılı olamıyor. Dört yaşındaki safkan sonraki dört yarışında başarısız oldu ve yalnızca bir kez ilk üçe girebilmesine rağmen Cumartesi günü koşulacak 2024 Pegasus World Cup’ta piste favori olarak çıkacak! Bakalım National Treasure, antrenörü Bob Baffert’e üçüncü Pegasus Dünya Kupası zaferini getirebilecek mi? National Treasure’a binmesi için Flavien Prat’ı tercih eden Baffert, ilk birinciliğini 2017’de Arrogate ile kazanmış, ardından 2020’de Mucho Gusto ile bu başarısını tekrarlamıştı.

 

News Reporter

6 thoughts on “8.PEGASUS WORLD CUP Cumartesi günü koşulacak…

  1. dubai world cup’a karşı daha iyi koşu diye çıkardılar ama ilk iki senesi hariç dubai’nin gölgesinde kaldılar…

    1. Godolphin in rekabet edecek atçılığı var Suudi’lerde böyle bir atçılık olmadığı için boşa para dağıtmaktan vazgeçtiler zamanında bizimkilerde denedi, Çinliler futbol yatırımı, suudilerin bu dönemdeki futbol yatırımları gibi

      1. Pegasus world cup Amerika’da… saudi cup arabistan’da… gerçi o da Dubai’nin bence gerisinde ama onlarda para bitmez japon ve amerika’dan atlar çok geliyor….

  2. Son yıllarda kazananlara bakınca bu koşu hep aygır çıkarmış. Hemde ne aygırlar. Gun runner mesela. Life is good da uzun yıllar baş aygirlardan biri olacak. Biraz orijin merakı olan biri bile tahmin edebilir bunu. Bu sene kimler çıkacak bakalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir