9 EYLÜL’de zafer bir burun ucu ile CAGNER’ın…

30 Ocak 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 9 Eylül Koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi, Eray Hazar’ın yetiştiricisi ve Süleyman Onay’ın antrenörü olduğu Cagner (4y da Victory Gallop – Caminando, Mountain Cat), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği El Nino (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden King Man Go (Mendip) üçüncü, Delawera (General Quarters) dördüncü, Lucky Justen (Justenuffhumor) ise beşinci olarak ayrıldı. Geçen senenin galibi ve bu seneki koşunun da favorilerinden Kuru Soğan, istenen performansı sergileyememesi üzerine son 200 metrede jokeyinin enseye basması ile mücadeleyi bıraktı.

Cagner (Ahmet Çelik)

Önce Kocaeli’nde A3, sonra İzmir’de G2…

Yarış hayatının 17’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde eden Cagner, bu galibiyeti ile kariyerinin 5’inci Grup koşu galibiyetine imza atarken, 2022 yılına da önce Kocaeli’nde kazandığı A3, sonra İzmir’de elde ettiği G2 zaferi ile parlak bir giriş yapmış oldu.

Startla birlikte Delawera’nın liderliği yapmaya başladığı mücadelede rakibinin temposuna uymayıp ikincilikte kalmayı yeğleyen safkan, bu pozisyonunu son viraj dönülünceye kadar korudu. Düzlükte pistin ortasını tercih eden ve buradan yaptığı ataklarla son 300 metrede 1 boy farkla öne çıkan Cagner, bu metreden sonra dış kulvardan özellikle El Nino’nun baskısına maruz kalıp hatta bir ara mücadeleyi kaybeder pozisyona girdiyse de, son 50 metrede tazelediği atakları ile aynada rakibine yeniden hakim oldu ve finiş çizgisini bir burun farkı ve 2’11”52’lik derecesi ile önde geçmeyi başardı.News Reporter

3 thoughts on “9 EYLÜL’de zafer bir burun ucu ile CAGNER’ın…

  1. King çok dışarıları dolaşıyor mesafe kaybediyor,yoksa kazanır virajda çok efor sarfediyor

    1. Karataş binemiyor. Bitik jokey. Ahmetvar. Kupa kolleksiyoncusu. Gazı sampiyonu. Ver atı getirsin. Karataşa atvermek bu saatten sonra intahar. Bildiğin kayba koşar. Ondan gelmedi. İyi bir jokey binseydi böyle kosmazdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.