99 gün sonra piste çıktı Cumhuriyet’e göz kırptı…

1 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Dumlupınar koşusunu, Arif Çelik’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fırat Turan’ın yaptığı Deniz Efe (4y ka Altaha – Ahubere, Caş) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Fedai (Ayabakan) elde ederken, Demirperde (Altaha) üçüncü, Bilirhan (Turbo) dördüncü, Tunç Siperi (Kurtel) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin altıncı grup galibiyeti…  

Son startı olan G1 İstiklal Savaşı koşusu dördüncülüğü sonrası araya giden ve geri dönüşünün nasıl olacağı merakla beklenen Deniz Efe, kendisi gibi uzun bir aradan dönen ve kantarmasını çok sevdiği jokeyi Ahmet Çelik idaresinde start çıkışı sonrası önde giden safkanların hemen arkasında yer tutup düzlüğe çıkılırken ortadan yaptığı ataklarla öndeki Bilirhan’ı 400’de yakaladı ve onunla giriştiği mücadelede 200’den sonra rakibinden kurtulup sonlarda farkı 2 boya çıkararak kariyerinin altıncı grup zaferine imza atarak kazanırken, aynı zamanda sezonun en önemli mücadelesi olan Cumhuriyet Koşusuna da göz kırpmış oldu.

News Reporter

1 thought on “99 gün sonra piste çıktı Cumhuriyet’e göz kırptı…

  1. Butür atlar kazanır ama maalesef jokeyler atların hakkını yiyorlar bilinçli olarak yarış kaybettirenler var bunlara önlem almak gerekiyor mesela bir sonraki yarışta Özcan yıldırım 240metre ingilizlerde bilerek kaybetti ayarlıyor koşuların gidişatını benim gözümde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir