EGREGIOUS ROCK seriye devam ediyor…

25 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Marmara koşusunu, Yaman Zingal’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Kazım Melike’nin yaptığı Egregious Rock (4y da Luxor – Alfunun, Sadler’s Wells) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bright Hope (Torok) elde ederken, Time To Shine (Luxor) üçüncü, Çakırdağlı (Deha) dördüncü, Vernazza (Authorized) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Egregious Rock (Ahmet Çelik)

Bu mesafede 10’da 8 yaptı…

Yarış Festivali günü koştuğu Topkapı koşusunu kazanarak bu koşuya moralli ve büyük favori olarak Egregious Rock, son yarışlarında birlikte olduğu usta jokeyi Ahmet Çelik idaresinde starttan tereddütlü çıkmasına ve virajı son sırada dönmesine rağmen dış kulvardan yaptığı etkili sprint kazanmayı başarırken, üçte üç yaptığı jokeyi ile bu mesafede start aldığı 10’uncu koşuda 8’inci birinciliğini elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Egregious Rock’ın 2 boy, Luminescence’nin 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Time To Shine liderliği almışken dışardan doldurup gelen Luminescence ondan liderliği aldı. İkincilikte Time To Shine daha sonra Vernazza ve Çakırdağlı sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Luminescence liderliğini korurken Time To Shine yine takipte daha sonra Vernazza ve Çakırdağlı ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Luminescence halen lider, Time To Shine ikincilikte dışında Vernazza daha sonra Çakırdağlı, Bright Hope ve en geride Egregious Rock şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Time To Shine liderliği alırken gerilerden Bright Hope ve en dıştan Egregious Rock’ın atakları görüldü. 200’de içte Time To Shine ortada Bright Hope ve dışta Egregious Rock arasındaki mücadelede hakim olan Egregious Rock sonlarda tekrar içerden gelen Bright Hope’nin burun farkı önünde 1’36″52 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

7 thoughts on “EGREGIOUS ROCK seriye devam ediyor…

  1. Time to Shine son duzluge kadar bekleyecegine gecen yaris oldugu gibi daha erken hizlanip basa gecseydi belki sonuc farklu olurdu ama Egregious Rock cok farkli bir at, bu ati bu mesafelerde gecmek çok zor. Hepsinin ayaklari duz bassin

    1. Boslmasi degilm.layakit ve simarikligi yuzunden kaybediyordu vallaha onu veliefendiye gomerlerdi kaybetse bu sekilde aptal adam iste…kendisini dev aynasinda goruyor bu kdr itici ve gicik bir adam gormedim..

  2. Valla ben veliefendide izledim tam önümde uzadı ben sabırlıdan beri bu kadar güçlü uzayan çimi koparan at görmedim maaşallah dün kocakaya bugün Çelik yarın abiş at başka bi at

  3. A.Çelik’in yarışın son 50 lerinde bir GR2 yarışa yakışmayacak şekilde boşlaması ve atı lakayt şekilde ele alması ile Egregious Rock neredeyse kaybediyordu. Zingal ekürisine tavsiyem jokey değişikliğine giderek usta pilot H.Karataş ile bu atı buluşturmaları olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir