A. Semiral Bilbaşar Kupası JAWINGER’in…

11 Ekim 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 A. Semiral Bilbaşar koşusunu, Tuğba Yücelenmiş’in sahibi olduğu, Saraçoğlu Hay. Tar. Gıd. İnş. Tur. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Jawinger (5y dg Smart Robin – Trace, Mountain Cat) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Snellman (Win River Win) elde ederken, Gold Power (Win River Win) üçüncü, Age Of Fire (Torok) dördüncü, Mister Görkem (Powerscourt) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü birincilik…  

Üst üste kazandığı Kv-8 M. Kaya Merkkul ve Kv-7 Özkan İşgüden koşularının ardından bu yarışa yine çok iyi durumda gelen Jawinger, iyi uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip edip, düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla koşunun favorisi Age Of Fire’ı 200’de yakalayıp hakim oldu ve sonlarda rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanmayı başarırken üst üste üçüncü birinciliğini elde etti.

News Reporter

1 thought on “A. Semiral Bilbaşar Kupası JAWINGER’in…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir