A2 mücadelede OĞLUMSUN’dan müthiş sprint…

9 Eylül 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A2 Eskişehir Sanayi Odası koşusunu, Seydi Akyıldırım’ın sahibi olduğu, Seydi Akyıldırım – İsmail Oral tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ergün Çetinkurt’un yaptığı Oğlumsun (2y ae Abjar Academy – Diyadin, Zanjero)  jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zizka (Sommerabend) elde ederken, I Have Spoken (Myboycharlie) üçüncü, Yavuz Salim (Marcavelly) dördüncü, Inevitable (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk Grup galibiyeti…  

G1 Karayel ve G2 Tay Deneme koşularındaki dördüncülükleri sonrası bu koşuya da iyi durumda gelen Oğlumsun, bir yarış önce G1 Yıldırım Bayezid Koşusunu da kazanan günün başarılı jokeyi Hışman Çizik idaresinde koşuyu en geride takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı müthiş sprint ile rakibini tam aynada yakaladı ve burun farkı ile kazandığı bu önemli mücadele ile kariyerinin ilk grup birinciliğine imza atmış oldu.

 

 

News Reporter

3 thoughts on “A2 mücadelede OĞLUMSUN’dan müthiş sprint…

  1. Oğlumsun uzunda daha etkili olacak.gazi koşusunda eğer koşarsa kazanabileceğini de düşünüyorum.sufiye benzetiyorum stilini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir