A3 galibiyeti ile döndü, ‘sezona hazırım’ dedi…

12 Mart 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Koşuyu, Atilla Seriner’in sahibi, Müthiş Ölçer’in yetiştiricisi ve Erdal Gökçe’nin antrenörü olduğu Uğurbey (5y aa Yavuzstar – Bir Ben Star, West by West) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Flashing Girl (Luxor) elde ederken, mücadeleden Sönmezbey (Win River Win) üçüncü, Mala Moja (Kaneko) dördüncü, Honorable (Pleasantly Perfect) ise beşinci olarak ayrıldı.

Uğurbey (Ahmet Çelik)

Sonlarda nefesler tutuldu…

Yarış hayatının 26’ıncı startında 10’uncu birinciliğini elde eden Uğurbey, bu galibiyeti kariyerinin 4’üncü Grup zaferine imza atarken, Ekim ayında koştuğu Cumhurbaşkanlığı Koşusundan yaklaşık 5 ay sonra piste çıktığı ilk yarışı güzel bir mücadele sonucu kazanırken, yaz sezonu öncesi ne denli formda olduğunu da göstermiş oldu.

Süratli bir tempo ile başlayan yarışta ilk metrelerde orta grupta kendine bir yer bulan ve beşinciliğe yerleşen safkan, son viraj dönülene kadar bu yerini korudu. Düzlükte jokeyinin içeriyi tercih etmesi ile bir anda kendisine güzel bir kulvar bulan Uğurbey, 200’de koşuya tam hakim olduğu sırada dış kulvardan birbirlerini sürükleyerek gelen Flashing Girl ve Sönmezbey’in ataklarına maruz kalıp hatta bir ara geçilecek gibi olduysa da, mücadele gücü yüksek safkan sonlarda yeniden tazeleyerek bir boyun farkı ve 1’53”23’lük derecesi ile birinciliğe uzandı.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.