Açılış Notları…

Uzun bir aradan sonra yarış camiasının özlemle beklediği yarışlar başladı ve hasret sona erdi. İlk açılış gününe ait iki yarışta gözümüze çarpan bazı notları kısaca paylaşalım istedik.

Gerek İstanbul, gerek Elazığ da Uçanbey, Uçanoğlu, Uçbeyi gibi, hepsi de “Uç” ismiyle başlayan 3 aygırın üç yavrusu kazandı.

Bu yıl yavruları ilk kez start alan Yavuzşah isimli aygırın Elazığ da bir yavrusu ikinci, bir yavrusu üçüncü oldu.

Yine yavruları ilk kez bu yıl start alacak Uçbeyi isimli aygırın tay Zafer Meydanı, 18 boy farklı gösterişli galibiyeti ile dikkat çekti.

Özcan Yıldırım, İstanbul mitinginde bindiği iki tay yarışında da galibiyete ulaşmayı başardı.

Gökhan Kocakaya İstanbul açılış mitinginde üç yarış galibiyetin yanı sıra iki ikinciliği ile dikkat çekici bir performans sergiledi.

Halis Karataş ilk gün at bindiği 5 koşuda potayı önde geçemedi.

Elazığ mitinginden Ferit Yardımcı ve Mehmet Taşkaya ikişer galibiyetleri ile günün başarılı jokeyleri oldular.

2019 yılının Şampiyon iki yaşlı tay Call To Victory kaldığı yerden devam ederken, Vernezza yakın ara üçüncülüğü ile uzayan mesafelere göz kırptı.

Vernazza’nın baba kardeşi Lasting Memory’nin kazanımı İstanbul açılış mitinginde babaları Authorized’ın başarılı performansını izledik.

İstanbul mitinginde üç yaşlı Arap taylarının iki yarışında ikincilerin Onurkaan tayları oluşunu gözlemlerken, aynı aygırın bir başka tayının Elazığ’da kazanması dikkat çekici idi.

Her zaman favori aygırlarımdan olan Gobakbey’in yavruları sevdiği Elazığ pistinde bir birincilik, iki ikincilik ve bir üçüncülük elde ederek, bu satırların yazarının kalbini bir kez daha fethetti!

Son olarak İstanbul yarışlarında Yarış İkramiyesi-Yetiştiricilik Primi-At Sahibi Primi olarak dağıtılan ikramiye tutarı benim hesabımla 1.889.234,18 TL olarak gerçekleşirken, Jokey Kulübünün bu rakamı amorti etme seviyesini merak etmekteyim.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir