ACTION bir sınavı daha başarıyla geçti…

6 Mayıs 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan ve Gazi yolunda 3 yaşlı İngiliz tayları için önemli duraklardan biri olarak kabul edilen Kv-9 Dinçer Cebeci koşusunu, Emrah Karamazi’nin sahibi ve yetiştiricisi, Yaşar Demir’in ise antrenörü olduğu Action (3y de Dai Jin – Justin Time, Bin Ajwaad), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Age Of Fire (Torok) elde ederken, mücadeleden Maximus Boy (Maksimus Dream) üçüncü, Pure Black (Harzand) dördüncü, Mood Indigo (Scarface) ise beşinci olarak ayrıldı.

İstanbul’da ilk birincilik…

Yarış hayatının 11’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde eden Action, Dinçer Cebeci Koşusu galibiyeti ile ikinci kez geldiği İstanbul’daki ilk birinciliğini elde ederken, aynı zamanda Gazi Koşusu yolundaki önemli bir sınavdan daha başarıyla geçmiş oldu.

Startla birlikte Age Of Fire’ın koşunun liderliğini yapmaya başladığı mücadelede ilk metrelerde bariyer dibinde üçüncülüğe yerleşen safkan, 800 startı geçilinceye kadar bu yerini korudu. Son viraj dönülmeden ilk hamlesini yapan ve son düzlüğe iç kulvardan ikinci sırada çıkan Action, düzlük boyunca kovaladığı Age Of Fire’ı son 200’de yakaladı ve bu metreden sonra geriden başka bir tehdit yaşamadan 2 boy farkla ve 2’10”22’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.

Action (Özcan Yıldırım)News Reporter

3 thoughts on “ACTION bir sınavı daha başarıyla geçti…

  1. iyi at mı? evet… başarıları devam edecek mi? evet… ama benim gözümde bu at gazide çok başarılı olamayacak gibi geliyor… uzunda çok iyi işler yapmasına rağmen gazide zor gibi…

  2. Pure Black’i çok dikkatlice takip edin !!! Bu tay 1-2 yarış sonra çok çok farklı olacak.. Şayet Gazi’ye katılım hakkı elde edebilecek puanları toplayabilirse Gazi’de dahi büyük sürpriz yapabilecek kapasiteye sahip….

    1. Hocam 1400 1.29.92 Arap temposu ile koştururlarsa hiçbirşey yapamaz böyle saçma sapan tempolar olamaz ne biçim antrenörlük,jokey tempo bilgisi gerçekten insan şaşırıyor bu kadar sürate uygun pistte bu tempolar akıl almıyor bir de bu atın sorunları da olabilir sürekli antremanlarına ara veriyorlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir