Adana Barosu Koşusunu SELANİK ASLANI kazandı…

26 Kasım 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Adana Barosu koşusunu, Haluk Cançeker’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Metin Özdil’in yaptığı Selanik Aslanı (3y ae Lion Heart – Sea Secret, Yonaguska) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Turdemirkır (Captain Rio) elde ederken, Poyri (Sidney’s Candy) üçüncü, Nice (Victory Gallop) dördüncü olarak pistten ayrıldı. 

İkinci sınıf koşu galibiyeti…  

Son startı olan G1 Ankara Kalesi koşusunu dördüncülük ile tamamlayarak bu koşuya iddialı bir şekilde gelen Selanik Aslanı, ilk kez son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Özcan Yıldırım ile öndeki Poyri’nin hemen dışında konumlanıp düzlüğe çıkılırken ondan liderliği aldı ve düzlük boyunca rakiplerinin ataklarından etkilenmeden sonlarda kolaylayarak kazanmayı başarırken, ikinci sınıf koşu galibiyetine imza attı.

News Reporter

1 thought on “Adana Barosu Koşusunu SELANİK ASLANI kazandı…

  1. kazanana laf etmiyorum ama poyri çok şey beklediğim çok iyi olacağına inandığım atın buraya kadar düşmesini görmek istemezdim… bu at dinlenmeyi hiç hak etmedi değil mi sahipleri… ne diyeyim at benim değil… sahipleri görse sanane der bir söz edemem… niyazi polatyar koşusuna kadar gazi de söz sahibi olabilir diye düşünüyordum… umarım sorunların hâl olur ve sadece 1000 1400 metre arasında koşmaya devam edersin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir