ADİGEM’den Kısrak Koşusuna yeşil ışık…

07 Mayıs 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Kadir Keçelioğlu koşusunu, Onur Dilbaz’ın sahibi olduğu, Tolga Karakartal tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Adigem (3y ad Luxor – Uba, River Special) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Moonlight Fairy (Graystorm) elde ederken, Mira Linda (Rockmaster) üçüncü, Best Of Canan (Sidney’s Candy) dördüncü, Anadolu Rüyası (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üçte üç yaptı…

Bu yıl start aldığı iki sentetik koşusunu da kazanarak bu yarışa gelen Adigem, iyi uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak kazanırken, hem üçte üç yapıp geçilmezliğini korudu, hem de abisi Kuzey Kafkasyalı gibi çim pistte de etkili olabileceğini gösterip Kısrak koşusu için rezervasyon yaptırdı.

Ray Of Light ve Super Sweet’in 4’er boy kadar geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Adigem liderliği aldı. İkinciliğe Anadolu Rüyası girerken daha sonra Best Of Canan ve Sophianea sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Adigem liderliğini korurken ikinciliğe Sophianea girdi. Arkalarında Anadolu Rüyası daha sonra Best Of Canan ve Moonlight Fairy şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Adigem halen lider, Sophianea ikincilikte, hemen içinde Anadolu Rüyası daha sonra Moonlight fairy ve Mira Linda sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Adigem ikincilikteki Sophianea ve dışına gelen Moonlight Fairy’nin önünde düzlüğe çıkıldı. 400’de Adigem liderliğini korurken dışardan Moonlight Fairy’in atakları görüldü. 200’den itibaren Adigem ve Moonlight Fairy arasındaki mücadele fotoya kadar sürdü. Mücadeleyi burun farkı ve 2’11”75 bitiriş derecesi ile Adigem kazandı.

Adigem (Ayhan Kurşun) ve dışında Moonlight Fairy (Vedat Abiş)
News Reporter

4 thoughts on “ADİGEM’den Kısrak Koşusuna yeşil ışık…

  1. İnşallah sophiena nın yarış hayatı bitmiştir haftada en az 1 kere Mehmet Kaya dan dayak yemekten kurtulur

  2. Hem yarışın tüm yükünü çek. Hem de sonrada çok diri gelen rakibine karşılık vermesi direnç göstermesi farklı bir kumaşi olduğunu kanitlar gibiydi.Güzel kısrak. Dilbaz ekurisi her sene gaziye güzel bir at cikariyorlar. Az ama öz . Adigem kısrak değilde erkek olsaydı. Bambaşka bir seviye bize izlettirirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir