AEGEAN FINALE çıtayı A3’e yükseltti…

2 Ağustos 2021 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Koşuyu, Günsen Soyupak’ın sahibi, Nimet Arif Kurtel’in yetiştiricisi ve Batuhan Ay’ın antrenörü olduğu Aegean Finale (2y de Not This Time – Final Sense, Street Sense) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Crazy Amazon (Mendip) elde ederken, mücadeleden Tuari (Torok) üçüncü, King Of Hakeem (Hakeem) dördüncü, Reach Of Victory (Luxor) ise beşinci olarak ayrıldı.

4’te 3 yaptı…

Yarış hayatına 28 Mayıs 2021 tarihinde Bursa kum pistinde kazandığı Şartlı-1 yarışla başlayan Aegean Finale, ilk çim yarışına 4 Temmuz’da çıktı ve İstanbul’da bugüne kadar koştuğu tek yarış olan G3 Sadun E.G.Atığ Koşusunu beşinci olarak tamamladı.

İstanbul’da koştuğu yarışın ardından Bursa’ya geri dönen Aegean Finale, bu defa Bursa çim pistinde koştuğu ilk yarış olan Kv-7 mücadeleden birincilikle ayrılırken, 2 hafta sonra koştuğu A3 mücadeleyi de kazanarak kariyerinin dördüncü startında üçüncü birinciliğini elde etti.


News Reporter

1 thought on “AEGEAN FINALE çıtayı A3’e yükseltti…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir