AEGEAN FINALE Dubai’de ilk yarışı için kayıt oldu…
Aegean Finale ve Onur Özelcanat

Dubai Yarış Karnavalı kapsamında 6 Ocak 2023 Cuma günü ilk yarışlarına çıkan Cosmic Kid ve Final Dance’in ardından, Dubai’de bulunan bir diğer isim Musa Özdemir’e ait Aegean Finale de 13 Ocak 2023 Cuma günü piste çıkmaya hazırlanıyor.

G1 Karayel Koşusu başta olmak üzere kariyerinde 6 Grup koşu galibiyeti bulunan klas safkan, Karnavalın ikinci günü her ikisi de 1600 metre mesafeli olan biri kum, diğeri çim pistteki 75.000 $ birincilik ikramiyeli iki ayrı Handikap koşuya kayıt oldu.

Maksimum 16 safkanın start alabileceği her iki yarışta da 62 kilo sıklet taşıyacak olan safkanın hangi yarışı tercih edeceği deklare sabahı belli olacak…News Reporter

6 thoughts on “AEGEAN FINALE Dubai’de ilk yarışı için kayıt oldu…

 1. Eğer Ayhan binecekse, çift kamçıyla binsin. Final Dance e 6 kırbaç vurdu. Yetmedi. Belki 12 kırbaç başarı getirir. İmparator geçen hafta Ayhan için evrim geçirdi demişti. Kimse evrim fİlan geçirmez. İşler kötüye gitmeye başlayınca eski haline döner. Bu kadar büyük bir atçılık operasyonu yapan Kurtel ekürisinin nadide safkanı Final Dance e Ayhan Kurşun biniyor. Zaten bu a dan z ye bu operasyonun hatalı olduğunu gösteriyor. O 6 kamçı esasında Arif beye atıldı. Umarım bunu anlamıştır. Ve umarım Onur yeni sahiplerindeki Aegean Finale ye doğru dürüst bir jokey bindirir

 2. Ekip ilk hafta nasıl yanlış tercihler yaptıysa bu haftaki kayıtlar o kadar mantıklı. Yıllardır atlarımızın başlaması ve devam etmesi gereken grup bu tarz olmalıydı.

  Bu tarz gruplarda her zaman kendini gerçekci şekilde rakiplerin ile kıyaslayabilirsin.

  Mesela Burgas, geçen sene ülkenin en iyi atı, kendisine uygun G3 ile başladı ama G1 Sheema Classic ile Dubai’yi kapattı. Yibir ile aynı gruba aitsen, grupları sürekli halde koşabilirsen zaten Türkiye’de kayıt yaptırmazsın.
  Nitekim kendileri kıyas farkını hemen fark etti ve kurtellere kıyasla çok kaliteli bir ekipleri olduğu için bu sene Dubai’ye göndermediler.

  Ben Dubai’deki tercihlerin at sağlığını ve koşu stilini etkilediğini düşünüyorum.

  Cosmic Kid bundan sonra mevcuttaki tek 3 yaşlı 1600 mt çim yarışı koşup geri gelmeli. Final Dance ise 2000 üstü mesafeye dönmeli.

  Genel anlamda hedefler doğru şekilde çizilmiyor. Final Dance aynı gün 2400 mt handikap yarışa başlamadı, 1600 mt Kum ile başladı. Bu yarışı kazansan Son gün koşulacak 2000 metre Dubai Classic mi koşacaksın? O grubu koşuyorsan Türkiye’de ne işin var?

  Ayrıca artık lütfen Dubai dışındaki alternatifler düşünülsün. Almanya, Fransa hatta İtalya bile düşünülmeli. Dubai’nin takvimi bizim atlarımıza ters.

 3. ayhanlık bir durum yok…keyfine vurmadı atın tempoya ayak uydurmada ne kadar zorlandığı ortada sen atı mesafesinde koşmaz ilk koşu olarakta g2 ye
  kaydedersen ayhan değil feriştahı binse tabela yapamaz…

 4. Bu at Final Dance ve Sigoş’u geçmiş ama son yarışlarında çökmüş.
  Bu atın en ciddi koşusu bu olacak.
  Gününde olursa, bir sakatlığı da yoksa kazanabilir.
  Yabancı orjinli ama sahibi yerli, kazanırsa mutlu oluruz.

 5. 2000 üstünde denesinler belki dördüncü besinci olma şansı olabilir ilk üçe girmesi zor zaten bizim dubaiye gitmekten çok doğru antre etmeye doğru pedigre çalışmasına ihtiyacımız var örnek elarqam isimli frankel yavrusu aygir getirmiş tjk 90 kisrak başvurmuş tek tek baktım maalesef frankel’in annesinin kardeşi powertscourtun bir tane kızı
  Başvurmuş elarqam ayağına gelmiş asbelkadar frankel dayısının kızı elinde kisrağin varsa koşturmak gerekirken kimbilir hangi aygirda sira peşine girdin

 6. Lütfen çimde başarılı olan safkanı çimde koşturun nedir bu kum sevdası. Ayakları düz bassın handikap koşu ile başlamak atın morali için ve gücünü test etmesi açısından iyi bir tercih olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir