Aegean Finale için karar verildi! Age Of Fire’ın jokeyi değişti…

Gazi, Topkapı, Boğaziçi, Cumhurbaşkanlığı ve Kısrak Koşularından sonra sezonun en yüksek ikramiyeli altıncı mücadelesi olan 1.4 milyon lira birincilik ikramiyeli G1 Avrasya Koşusu, 23 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulacak.

6 Safkanın kayıt yaptırdığı ve deklaresi 21 Temmuz 2023 Cuma sabahı yapılacak olan koşuya, kariyerinde beş G1 galibiyeti bulunan ve bu sene start aldığı üç yarışı da kazanarak sezona namağlup devam eden Burgas, yaz sezonu başladığından bu yana start aldığı dört yarışın üçünü kazanan Aegean Finale, sezona fırtına gibi girip son üç startından ikisini kazanıp sadece İsmet İnönü Koşusunda Burgas’a yarım boy farkla geçilen Go Hero, geçen seneki harika sezonun ardından Dubai’de hayal kırıklığı yaratan ve yaz sezonuna da iyi bir başlangıç yapamayan Final Dance, Fetih Koşusunda Go Hero’ya geçildikten sonra bir alt gruba inip üst üste iki yarış kazanarak moral depolayan Age Of Fire ve harika sentetik pist kariyerine çim pistte de başarılar eklemeye çalışan Vincitore kayıt yaptırmış durumda…

Agean Finale koşuyor…

G1 Haliç ve G1 Yavuz Sultan Selim galibiyetleri sonrası benzer mesafede G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunu hedefleyeceği düşünülen ve bu nedenle Avrasya Koşusunu pas geçmesi beklenen başarılı safkan Aegean Finale’nin bu koşuda start alacağı kesinleşti. Bu durumda hem Aegean Finale, hem de Go Hero ile iyi bir sezon geçiren şampiyon jokey Halis Karataş’ın tercihini hangi safkandan yana kullanacağı merak edilen hususların başında geliyor.

Go Hero ve Aegean Finale

Age Of Fireın jokeyi belli oldu…

Öte yandan Vedat Abiş’in Burgas’a binecek olması nedeniyle Kurtel ekürisinin üst üste iki yarış kazanarak bu yarışa gelen Age Of Fire isimli safkanına jokey Mustafa Çiçek’in bineceği öğrenildi.

Böylelikle kayıtlı 6 safkandan 4’ünün jokeyi belirlenmiş oldu. Avrasya Koşusunda Burgas Vedat Abiş, Vincitore Gökhan Kocakaya, Age Of Fire Mustafa Çiçek ve Final Dance ise Ayhan Kurşun ile piste çıkacak. Halis Karataş’ın kararından sonra yapacağı tercihe göre Aegean Finale veya Go Hero’nun jokeyi belli olacak.

Age Of Fire (Vedat Abiş)
News Reporter

10 thoughts on “Aegean Finale için karar verildi! Age Of Fire’ın jokeyi değişti…

 1. çok sık koşmaya başladı aegean fınal ne yazık ki … bu mesafede sorun yaşarmı göreceğiz ben yine kalitesi ve koşunun 2000 metre gibi koşulmayacağını ön görererek bir şeyler bekliyorum

  1. Halis biniyor baskan,Agean final icin bu kosu planlamada yokmus ve karatas daha onceden go heroyla bu kosu icin soz kesmis…Anlamsiz ulkemizde ne kalite jokeyler varken yurt disindan ithal etmek ne demek…

 2. BU VERGİ ARTIŞLARINDAN SONRA AT YARIŞI OYNAMİYORUM…. GANYAN İKİLİ CİFTE OYUNLARLİ COK İLGİNC OLDU 3 VER 2 AL
  …BAHİSİ BANA BİLE BİRAKTİRDİLAR YA HELAL OLSUN…

 3. Bu yarışı Vincitore sürükler arkasında age of fire olur bu gurubun arkasında Final dance,Burgas,Aegean Finale yan yana olur arkalarında Go hero şeklinde koşulur diye düşünüyorum.
  Bence beklenenden güzel yarış olacak favorim ne kadar sık koşsada burgas dan iyi olduğunu düşündüğüm Aegean Finale dır. 1400-2000 arası tam mesafesi o yüzden yavaş bile gitse burgası az bir farkla geçiceğini düşünüyorum. Sıralamam Aegean Finale, Burgas, Vincitore, Go Hero, Final Dance şeklinde.

  1. Agean final icin yabanci jokey getiriyorlarmis sanki turkiye de jokey yok ne sacma sapan isler bana gore,tamam karatas daha onceden planlamada olmadigi icin agean finale binmiyor ve go hero ya soz vermis bu kosu icin ama ozcan var akin var ne biliyim yabanci jokey getirmek nedir arkadas…

 4. Yüksek tempo olmaz ise şampiyon Burgas yine son düzlükte vitesi birden beşe takar fotoyu önde geçer. Go Hero’nun şanslı olabilmesi için temponun belli seviyenin üstüne çıkması lazım. Aegean Finale farklı jokeyi ile uyum sağlarsa mesafenin sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Age Of Fire ve Vincitore önde yalnız kalırsa belki şansları olabilir. Final Dance geçen seneki safkan olsa favori olurdu ama bu sene dubai ve istanbulda beklenenin çok uzağındaydı. Koşu bence 1.Burgas 2.GoHero 3.AegeanFinale şeklinde biter diğer üç sıra ise diğer safkanların performanslarına göre 4,5,6 belirlenir.

 5. Aegean Finale için gereksiz bir koşu. Bir kere Burgas inanılmaz formda,Go Hero da öyle; ikincisi koşuda sert tempo olmayacak bu belli, üçüncüsü ideal mesafesi 1400-1800, 1800 üstü her mesafede sallanma potansiyeli yüksek. Mesafesinde F.S.M koşusu gibi çok önemli bir koşu varken ve üstelik o koşu için çok şanslıyken yanlış tercih, umarım attan bir şeyler götürmez. Kazanabilir elbette ama mesele kazanmak değil. Yeni sahiplerinde bu zamana kadar çok doğru koşuldu ama bu yarış tercihi bence yanlış, üstelik 64 gün içinde beşinci yarışına çıkmış olacak, ne gereği var? Yurtdışında gr3 düzeyinde yarışlarda iddialı olabilecek bir atınızı en doğru yarışlara koşmanız gerekir. Bırakın her pist ve mesafede koşmasın atlar.

  1. Bence de gereksiz cok sık kosturmaya basladilar ati,ayrica planlarinda bu kosu yokmus ve karatas go hero ya soz verdigi icin agean finale yurt disindan jokey getiriyorlar gulermisin aglarmisin ? Dedigin gibi fsm kosusu garanti gibi gozukurken neden bu yarisa sokuyorlar anlamis degilim..Sampiyon atlarin bu kdr cok sık kosmamasi gerekir cok anlamsiz bence….Yazik ediyorlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir