Aegean Finale Super Saturday’de sahneye çıkıyor…

Dubai Yarış Karnavalı kapsamında Meydan Hipodromunda koştuğu iki yarışta da başarılı bir performans sergileyerek ikincilik elde eden Musa Özdemir Ekürisine ait Aegean Finale, 4 Mart 2023 Cumartesi günü gerçekleşecek Super Saturday meetinginde önemli bir sınava çıkacak…

1800 metre çim pistte koşulacak olan 210.000 $ birincilik ikramiyeli G1 Jebel Hatta’ya bu sabah jokey Ayhan Kurşun ile deklare olan safkan, şayet bu koşuda başarılı bir performans sergilerse Dubai World Cup’ın da koşulacağı final gününde start almaya hak kazanacak.

Onur Özelcanat’ın antrenörlüğünü üstlendiği Aegean Finale’nin deklare olduğu Jebel Hatta, Dubai’de final günü koşulacak olan 5 milyon dolar ikramiyeli G1 Dubai Turf’ün provası olarak değerlendiriliyor.

5 safkanın start alacağı koşuda geçen sene Dubai’de G2 Zabeel Mile’ı kazanan ve kariyerinde Fransa’da G2, İngiltere’de ise G3 galibiyetleri bulunan Saeed bin Suroor’un antrene ettiği 124 handikap puanlı Real Word ile bu sene Meydan’da önce G2 Al Rashidiya, sonra G2 Singspiel Stakes’i kazanan Charlie Appleby’nin antrenörü olduğu 118 handikap puanlı Valiant Prince, bu önemli mücadelede Godolphin forması ile start alacak favori isimler.

Race_Card_Meydan Racecourse_Super Saturday_04_March_2023News Reporter

7 thoughts on “Aegean Finale Super Saturday’de sahneye çıkıyor…

 1. Ayakları düz bassın sağlıklı bir şekilde çıksın koşudan. Sonuç ne olursa olsun her şey için teşekkürler Aegean Finale ve Özdemir ekürisi.

  1. 6’lı için düzeltiyorum. Favori Shelir, plase Godolphin (Master of the Seas), plase Russian Emperor, sürpriz Aegean Finale…

 2. real world kazanır… master of the seas ikinci olur agean finale valiant prince 3. lük mücadelesi gibi geliyor… agean finale ‘in en büyük avantajı koşuya göre koşabiliyor olması yavaş gitse de tempo olsa da sonlarda geleceğiz ama umarım lider olarak finali yapar…

 3. Aegean Finale bence sürpriz değil. Gelir veya gelmez ama her koşuda birinci gelme karakterine sahip.
  İkinci yarışı dışında bir tane dahi tabela dışı kalmamış ve çoğunlukla birinci gelmiş.
  Kaybettiği yarışlarda rahatsızlığından ve son yarışında şansızlıktan kaybetmiş.
  Zaten son yarışında gerçek kimliğine kavuştuğunu gösteriyor.
  Aynı performansı devam ederse kazanması sürpriz sayılmaz.
  Sonuç ne olursa olsun bu at Yavuzhan’a benzediği için bende ayrı bir yeri var.

  1. Aegean Finale elbette sadece sizin değil tüm Türk yarışşeverin gözbebeğidir. Ancak sadece Aegean Finale değil, uluslararası arenada henüz G3 dahi kazanamamış herhangi bir atın Dubai Meydan’da ve üstelik de uluslararası bir çok arenada G1 ve G2 koşular kazanmış atların (ki 4 tanesi Godolphin ekürisine ait) geçerek G1 yarış kazanması elbette sürpriz olarak kabul edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir