AEGEAN FINALE’den Haliç’te müthiş geri dönüş…

25 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Haliç koşusunu, Musa Özdemir’in sahibi olduğu, Nimet Arif Kurtel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Batuhan Ay’ın yaptığı Aegean Finale (4y da Not This Time – Final Sense, Street Sense) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Tractor (Bushranger) elde ederken, Time To Shine (Luxor) üçüncü, Bright Hope (Torok) dördüncü, Peekaboo (Toronado) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Aegean Finale (Halis Karataş)

Kariyerinin sekizinci grup galibiyeti…  

G3 Vehbi Koç Koşusunu bugünkü rakiplerinden Tractor’un arkasında ikincilikle tamamlayan Aegean Finale, son iki koşusunda birlikte olduğu şampiyon jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra bariyerin dibinden yapmış olduğu ataklarla liderliği alıp kazanmayı başarırken, hem son koşusunda geçildiği rakibinden rövanşı almış, hem de kariyerinin sekizinci grup galibiyetine ulaşmış oldu.   

Egregious Rock’un 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Grey Kurt liderliği alırken ikinciliğe Vernazza girdi. Daha sonra Time To Shine ve Aegean Finale sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Grey Kurt liderliğini korurken ikinciliğe Time To Shine girerken dışında Vernazza daha sonra Final Dance ve Aegean Finale şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Grey Kurt az farkla lider, dışında Time To Shine arkalarında Tractor, Vernazza ve Final Dance ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Time To Shine liderliği alırken dışından Tractor’un en içten de Aegean Finale’nin atakları görüldü. 200’den sonra içten gelen Aegean Finale rakiplerine hakim olup, 1,5 boy farkla ve 1’35”22 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

4 thoughts on “AEGEAN FINALE’den Haliç’te müthiş geri dönüş…

  1. Geçen yarış Halis neredeyse yarışı bırakacaktım arkasında bir sorun vardı dedi yarış sonrası normal şartlarda Burgas dışında bu atı zorlayacak bir at göremiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir