After Forever’dan ilk Grup galibiyet!

11 Eylül 2020 Cuma günü koşulan ve Bursa sezonun 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus önemli mücadelelerinden biri olan G2 Osmangazi Koşusunu, Erhan Alveroğlu’nun sahibi, Behçet Mergin’in yetiştiricisi ve Hayri Gönültaş’ın antrenörü olduğu After Forever (Luxor – Wicked World, Devir), jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı.

1400 metre çim pistte koşulan mücadeleyi etkili düzlük sprinti ile kazanırken 1’21”71 gibi Bursa pistinin en iyi 10 derecesinden birini gerçekleştiren After Forever’ın arkasında ikinciliği geçen yılın galibi Birdello (Luxor) elde ederken, mücadeleden Nestor (Lion Heart) üçüncü, Angeletta (Kaneko) dördüncü, My Royal Sun (Royal Abjar) ise beşinci olarak ayrıldı.

Kariyerinin 30’uncu startında 8’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.032.805 TL’ye yükselten safkan aynı zamanda ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “After Forever’dan ilk Grup galibiyet!

  1. Bir gün herkes 5 dakikalığına ünlü olacak demişti Andy Varhol. Bir gün her at da grup yarış kazanacak herhalde. Sevdiğim bir at After Forever ancak kısa vadelerde bile zorlanırken Grup2 kazanması oldukça şaşırtıcı. Devamı gelirse ikna olacağım ama biraz sert grupta yine süt dökmüş kediye dönmesini bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir