AGE OF FIRE starttan çıktığı gibi…

9 Haziran 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Serdar Kemal Özçolak koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Age Of Fire (4y da Torok – Ateşin Kızı, Marlin) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Who Keeps You (Torok) elde ederken, Mister Görkem (Powerscourt) üçüncü, Anadolu Şahini (Luxor) dördüncü olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk Kısa Vade galibiyeti…  

Sezona sentetik pistteki Şartlı-5 galibiyeti ile başlayan Age Of Fire daha sonra start aldığı Kv-9 Sadettin Atığ koşusundan dördüncülük ve son katıldığı G3 Fetih koşusundan da ikincilikle ayrılmıştı. Geçtiğimiz yıl koşulan G1 Cumhurbaşkanlığı koşusundan itibaren birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde bugün iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak bir beyaz bayrak-ayna galibiyeti ile kazanan başarılı safkan, bu yılki ilk Kısa Vade birinciliğini de bu yarışla elde etmiş oldu.  

Who Keeps You’nun 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Age Of Fire liderliği aldı. İkincilikte Anadolu Şahini daha sonra Mister Görkem ve Who Keeps You sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Age Of Fire farkı 4-5 boya kadar çıkardı. Yine ikincilikte Anadolu Şahini arkasında Mister Görkem ve Who Keeps You şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Age Of Fire halen lider, Anadolu Şahini takipte, arkalarında Mister Görkem ve Who Keeps You sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Age Of Fire liderliği korurken ortadan Anadolu Şahini’nin dışından Mister Görkem’in en içten de Who Keeps You atağa kalktı. 200’den sonra Age Of Fire rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 2 boy farkla ve 1’56”82 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “AGE OF FIRE starttan çıktığı gibi…

  1. Vedat Abiş’in yarış sonrası yorumlarına bayıldım…Fizik kalitesi ile birlikte jokeylik zekası da mükemmel…İleride domine eder bu sahaları…Daim olsun kardeşimizin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir