AGE OF FIRE’dan ilk sınıf koşu galibiyeti

28 Haziran 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 M. Alpay Özoğul koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Mozaik Org.San.Tic.A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Age Of Fire (4y da Torok – Ateşin Kızı, Marlin) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Grand Forever (Grand Ekinoks) elde ederken, Hardmet (Luxor) üçüncü, Aslan Luigi (Scarface) dördüncü, Gökdenizim (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci galibiyet…  

Kv-7 Serdar K. Özçolak Koşusunu kazanarak bu yarışa iyi durumda ve moralli gelen Age Of Fire, uyum sağladığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklalarla liderliği alıp sonlarda içerden gelen rakibinin ataklarına karşılık vererek kazanırken, hem bu yılki ilk sınıf galibiyetini elde etti, hem de üst üste ikinci birinciliğine ulaşmış oldu.   

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Gökdenizim liderliği aldı. İkinciliğe Age Of Fire girerken daha sonra Aslan Luigi ve Hardmet sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Gökdenizim liderliğini korurken yine ikincilikte Age Of Fire arkalarında Aslan Luigi ve Hardmet şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Gökdenizim halen lider, Age Of Fire takipte, daha sonra Aslan Luigi sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Gökdenizim liderliğini korurken Age Of Fire ikincilikte düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Age Of Fire liderliği alırken en içten Grand Forever’ın atakları görüldü. 200’den sonra Age Of Fire ikincilikteki Grand Forever’ın önünde farkı 2,5 boya çıkararak ve 1’55”15 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Age Of Fire (Vedat Abiş)
News Reporter

2 thoughts on “AGE OF FIRE’dan ilk sınıf koşu galibiyeti

  1. Kesinlikle 1900-2400mt atı eğer doğru yarışlar seçilirse şampiyonlarla güzel mücadele edecektir.

    Tahmin ediyorum 2000mt avrasya koşusunu hedef yaptılar doğru bir mesafe safkan formda birinci olmasa bile tabela içinde olmaya çalışacaktır.

  2. Safkanın kalitesi ve kumaşı var. Pedigriye zaten laf söylenemez. Doğru koşularda tercih ediliyor. Mutlaka aygır olarakta şans bulacaktır. Yolu açık olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir