Ahmet Çelik Cumartesi günü Dubai’de At Biniyor…

Gazi Koşularının şampiyon jokeyi Ahmet Çelik, Dubai Yarış Karnavalı’nın kapanışı olan 2 Mart 2024 Cumartesi günü, Dubai Meydan Hipodromu’nda at biniyor. Süper Cumartesi olarak adlandırılan günün 9 koşulu programında;  1 Grup 1, 2 Grup 2, 4 Grup 3 ve 2 Listed koşu yer alıyor.

Ahmet Çelik’in Mountbatten ile katılacağı çim pistteki 1400 metre mesafeli G3 Ras Al Khor’da, 3 ve yukarı yaşlı 16 safkan start alacak. Mountbatten, Meydan Hipodromunda ilk yarışını 5. tamamladıktan sonra 9 Şubat tarihinde 61 kilo ile katıldığı 1600 metre mesafeli handikap koşuyu jokeyi Mickael Barzalona ile kazandı.

Mountbatten

Yarış hayatını İngiltere’de sürdüren 6 yaşındaki safkan, katıldığı 9 koşuda 5 birincilik, 1 ikincilik, 1 üçüncülük, 1 dördüncülük ve 1 beşincilik sahibi… Mountbatten’ın yanı sıra, çeşitli ülkelerde de  at koşan bu ekürinin menajerliğini Mehmet Y. Marangoz yapıyor.

Haber: Reşat Yurday Köstem

News Reporter

13 thoughts on “Ahmet Çelik Cumartesi günü Dubai’de At Biniyor…

 1. TÜRK JOKEYLİĞİNİN İLGİNÇ 1 TANITIMI OLACAK ! KENDİSİNİN BURDAN ALIŞIK OLDUĞUMUZ AT ÜSTÜNDE DANS İLE KARIŞIK GARİP FİGÜRLERDEN 1 DEMET KLASİKLERİNİN DUBAİ PRÖMİYERİNİ TÜM DÜNYA GÖRMÜŞ OLUR ! ÇELİK KARDEŞLERİN EN İYİ VE DÜZGÜN BİNENİ M.S. ÇELİK GİTSE ABİSİNDEN 10 KAT İYİ TEMSİL EDER- NE YAZIK KİBİR ABİDESİ EN KÖTÜSÜ GİDİYOR !!

 2. Tebrikler Mehmet Marangoz dostuma,
  Önemli bir yol açmış Ahmet Çelik kardeşime 👍
  Bunuda en iyi şekilde değerlendirektir…🙏

 3. Çok mutlu oldum.. ilgi ile takip etmeye devam edeceğim. Daha fazla sayıda binilen atlarla beraber, zaman zaman avrupa’ya da açılımlarla; başarılarin geleceğine inananlardanim.. Gönülden başarılar Ahmet Çelik..

 4. rezil edip diğer jokey kardeşlerimizin ileri ki dönemler için hafızalarda kötü bir imaj bırakmaz inş

 5. Helal olsun efsaneler arasına bu yaşta girmekten sonra bir de bu başarı.en dıştan yan yan binişle kopup gelmeni bekliyoruz.

 6. Mekanın sahibine başarılar dilerim,başına Allah korusun bir aksilik gelmezse inşallah başarılı olacaktır

 7. En büyük o mu bilmem ama Gökhan Kocakaya çok büyüksün senin sayende milletin ufku açıldı. Karataş ve Boyrazın abimizin yıllar önce yapması gereken şeyi Gökhan sayesinde diğer jokeylerde yapabildi.

 8. Ahmet son zamanlarda bira şımarık hareketlerde. Yalnız kendisi 6 gazi şampiyonluğu olan bir efsanedir. Dubaide başarılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir