Ahmet Cemal Kura’da ‘Abla, Kardeş’ Şov…

4 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G3 Ahmet Cemal Kura koşusunu, Volkan Rauf Ekinci’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Aydın Küçükaksoy’un yaptığı Beyond Expectation (6y dk Luxor – Grand Expectation, Grand Ekinoks) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Splendid (Luxor) elde ederken, Josephine (Luxor) üçüncü, Hard Off Hüsne (Luxor) dördüncü, Lady Sephora (Maximus Dream) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk galibiyeti…  

Kış sezonu beklentilerin altında bir performans sergileyen ancak yaz sezonu ile birlikte formunda önemli gelişmeler yaşanan Beyond Expectation, zaman zaman bir araya geldiği günün başarılı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde startla birlikte aldığı liderliği sonlarda dışından gelen hem ekürisi, hem de öz kardeşi Splendid’in ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanırken, aynı zamanda bu yılki ilk galibiyetinide  grup koşu ile elde etmiş oldu.  

Mucize Kız’ın 60 metre kadar geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Beyond Expectation liderliği alırken ikinciliğe Lady Sephora girerken daha sonra Hard Off Hüsne ve Karakraliçe sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Beyond Expectation liderliğini korurken yine ikincilikte Lady Sephora arkalarında Karakraliçe daha sonra Hard Off Hüsne şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Beyond Expectation halen lider, Lady Sephora takipte, daha sonra Karakraliçe ve Hard Off Hüsne sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Beyond Expectation liderliğini korurken Lady Sephora yine ikincilikte hemen dışında Karakraliçe daha sonra Splendid ve Hard Off Hüsne şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Beyond Expectation 2-3 boy farklı liderliğini korurken ikinciliğe ekürisi Splendid girdi. 200’den sonra Beyond Expectation sonlarda fark azalsa da ekürisi Splendid’in boyun farkı ile önünde 2’20”08 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Beyond Expectation (Ayhan Kurşun) içte, Splendid (Gökhan Kocakaya) dışta…
News Reporter

2 thoughts on “Ahmet Cemal Kura’da ‘Abla, Kardeş’ Şov…

  1. mucize kızı anne yap iki tane dişi verse yetiştiriciliğin garanti… ama bu startlarda bir gün ters olur çıkmaya çalışırken bişi olur bir daha yürüyemeyecek pozisyona gelirse o zaman o eküri üzülür… böyle mi veda edecektik kızım biz diye söylenirler… her tweet sayfalarında paylaşılır… “”””unutmayacağız — yğrekli kızımız — yerin dolmayacak — anneliğini görseydik keşke””””

    bunları dememek için ne olursunuz ya start sorunu çözün ya da koşturmayın atı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir