Ahmet Kesebir Koşusunu RASHOMON kazandı…

20 Temmuz 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus H-21 Ahmet Kesebir koşusunu, Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu, Fedai Kahraman tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Orkun Özelcanat’ın yaptığı Rashomon (4y da Lion Heart – Haiti, Scream To Scream) aprantisi Erhan Aktuğ ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Crafty Girl (Dutyfree) elde ederken, Quicky Key (İnvincible Son) üçüncü, Black Rock (Perfect Storm) dördüncü, Burakşah (Powerscourt) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Formunu yükseltti…

Bu yıl start aldığı koşuların hepsinde ilk dört dereceden düşmeyen Rashaöon, ilk kez bir araya geldiği yetenekli aprantisi ile başarılı bir yarış koşarak altıncı startında ikinci birinciliğini elde ederken forumunu daha da yükselttiğini göstermiş oldu.

Quick Key’in 4 boy, Burakşah’ın 1 boy, Gold Polat’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Rotovatör liderliği aldı. İkincilikte Crafty Girl ve hemen dışında Black Rock daha sonra Kara Vetar içinde Burakşah şeklinde 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Rotovatör liderliğini korurken ikincilikte Black Rock daha sonra Crafty Girl ve Kara Vetar sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Rotovatör az farkla lider dışında Black Rock daha sonra Crafty Girl, Kara Vetar ve Rashomon şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Rotovatör liderliğini korumaya çalışırken dışından Black Rock onun dışından Crafty Girl’ün atakları görüldü. 300’de Crafty Girl liderliği almışken dışından Rashomon en iç kulvardan Quick Key atak yaptı. 200’den sonra orta kulvardan gelen Rashomon öndeki Crafty Girl’ü yakaladı. Son metrelerde hakim olarak baş farkı ve 1’57″23 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Rashamon (Erhan Aktuğ)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir