Aidan O’Brien‘dan 16’ıncı İrlanda Derbisi zaferi…

Pazar günü Curragh Hipodromu’nda koşulan İrlanda Derbisini Coolmore Ekürisinin sahibi olduğu ve Ryan Moore’un bindiği Los Angeles kazanarak antrenörü Aidan O’Brien’a 16’ıncı Derbi zaferini yaşattı.

2400 metre çim pistte gerçekleştirilen derbide bu yıl 3 yaşlı 8 tay start aldı. Koşuda ikinciliği Sunway (Galiway) elde ederken, Ambiente Friendly (Gleneagles) üçüncü, Matsuri (Sea The Stars) ise dördüncü oldu.

Los Angeles

Los Angeles (Camelot – Frequential, Dansili) 3 yarışlık geçilmemişlik unvanıyla katıldığı Epsom Derbi’de üçüncü olurken City of Troy ve Ambiente Friendly’e geçilmişti. City of Troy önümüzdeki Cumartesi G1 Coral Eclipse’de start alacak. Ambiente Friendly ve Los Angeles ise İrlanda Derby’sinde tekrar buluştular.

İlk defa bir araya gelen Los Angeles ve Ryan Moore ikilisi, Curragh’ın keskin virajını ustalık ve avantajla dönerek düzlüğe çıktı ve Sunway ve Ambiente Friendly’i geride bırakarak zafere ulaştı…

Yarış sonrası antrenör O’Brien, safkanın Epsom’daki mücadelesinden de memnun olduğunu ve bugün de Ryan’ın harika idaresiyle kazanmayı başardığını söyledi.

Aidan O’Brien

Jokey Ryan Moore ilk kez buluştuğu Los Angeles ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, iri cüssesine rağmen çabuk hızlanabilmesinin kendisini etkilediğine ve içinde çok daha büyük potansiyel olduğuna vurgu yaptı.

“Bundan sonraki yol haritasının yine İrlanda’da kalıp, şimdiden haklı favori gösterildiği St.Leger mi olacağı” sorusuna ise O’Brien “Aslında buraya, bir sonraki adım St.Leger olacak diye gelmiştik ama Ryan’ın çok daha fazlasını başarabilir şeklindeki raporuna göre yol haritası çizeceğiz” şeklinde ucu açık bir cevap verdi. (Haber: Murat Kesebir)

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir