Akdeniz Derbisinde kupa Adana’da kaldı…

2 Nisan 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Akdeniz Derbisi koşusunu, Sait Öztürk’ün sahibi olduğu, M. Sabri Tuncer tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ayhan Polat’ın yaptığı Osman Bey (5y aa Bosporus – Barletta, River Special) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Oğlum Doruk (Bosporus) elde ederken, Zolo Muum (Papa Clem) üçüncü, King Man Go (Mendip) dördüncü, King Farrier (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Osman Bey (Gökhan Kocakaya)

Kupaya ambargo koydu…

Sekiz ay aradan sonra Mart ayında start aldığı Kv-8 mücadelede tatminkar bir dördüncülük elde ederek bu koşuya hazır durumda gelen Osman Bey, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu en geride takip edip, düzlükten sonra pistin en dışından yaptığı etkili ataklarla 200’de rakiplerini teslim aldı ve bundan sonraki metrelerde farkı açarak birinciliğe uzanırken, geçtiğimiz yıl kazandığı bu kupayı bir kez daha müzesine götürmeyi başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan King Berkay liderliği alırken ikinciliğe King Farrier girdi. Daha sonra Compiler ve Arts Man sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de King Berkay liderliğini korurken yine ikincilikte King Farrier arkalarında Compiler daha sonra Arts Man ve Hamaset şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de King Berkay halen lider, King Farrier takipte daha sonra Arts Man ve Compiler sırası ile 800 startı geçildi. 600’de King Berkay az farkla King Farrier’in önünde lider üçüncülükte Compiler şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de King Berkay liderliğini korumaya çalışırken dışından King Farrier’in gerilerden King Man Go ve Osman Bey’in atakları görüldü. 200’den sonra en dıştan çok kuvvetli gelen Osman Bey liderliği alıp farkı açmaya başladı. Sonlarda ikinciliğe giren Oğlum Doruk’un 4 boy önünde ve 2’13”64 bitiriş derecesi ile Osman Bey kazanan isim oldu.

News Reporter

3 thoughts on “Akdeniz Derbisinde kupa Adana’da kaldı…

  1. Atın üstünde oturup kalkmadan ve zıplamadan çok güzel bir yarış kazandı, tebrikler Kocakaya’ya….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir