Ali Doğan Ünlü koşusunda TRACTOR’dan müthiş sprint

16 Nisan 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Ali Doğan Ünlü koşusunu, Mehmet Emin Ekenler’in sahibi olduğu, Kasım Ercan Ekenler tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Savaş Gürkan’ın yaptığı Tractor (5y da Bushranger – Anatolian Bishop, Red Bishop) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Luminary (Bosporus) elde ederken, Bright Hope (Torok) üçüncü, Polpoo (Torok) dördüncü, Master Of Puppets (Papa Clem) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk galibiyeti…

Bu yıl Adana kum pistinde bir yarış koşarak yaz sezonuna gelen Tractor, bir koşu önce birlikte olduğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra öndeki Luminary ile olan arayı her metrede kapattı ve sonlarda ona hakim olup kazanırken bu yılki ilk galibiyetini grup koşu ile elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte bilinen stili ile Luminary liderliği alıp 2-3 boy fark yaptı. İkincilikte Polpoo üçüncülükte Tractor daha sonra Master Of Puppets ve Bright Hope sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Luminary farkı 5-6 boya çıkarırken yine ikincilikte Polpoo hemen dışında Tractor şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Luminary liderliğini korurken iknciliğe Tractor girdi ve aradaki farkı azaltmaya başladı. 200’de Luminary halen lider ama Tractor’un da atakları sıklaştı. Sonlarda rakibine hakim olan Tractor 1,5 boy farkla ve 1’22”89 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Tractor (Özcan Yıldırım)
News Reporter

2 thoughts on “Ali Doğan Ünlü koşusunda TRACTOR’dan müthiş sprint

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir