Ali Rıza Bey’de zafer AYPARS’ın…

25 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Ali Rıza Bey koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ümit Arslan’ın yaptığı Aypars (6y da Tümöz Bey – Ümran, Caş) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Yollaraz (Yaşarcık) elde ederken, Demirperde (Altaha) üçüncü, Pıtır (Güntay) dördüncü, Berktimur (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Aypars (Ayhan Kurşun)

Kariyerinin ikinci Grup zaferi…  

Son olarak G1 Tarım ve Orman Bakanlığı koşusunu ikincilikle tamamlayan Aypars, zaman zaman birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde iyi start çıkışı ile aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak kazanırken bu yılki ilk kariyerinin ikinci grup zaferine ulaşmış oldu.   

Deniz Şövalyesi’nin 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dıştan atak yapan Aypars liderliği alırken ikinciliğe de Yollaraz girdi. Daha sonra Pıtır ve Sancar sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Aypars liderliğini korurken yine ikincilikte Yollaraz, arkalarında Pıtır ve Sancar vardı. Bu sıralarla 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’den itibaren Aypars ve dışındaki Yollaraz arasındaki mücadele de rakibinin tüm ataklarına başarılı şekilde karşılık veren Aypars yarım boy farkla ve 1’31”33 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

3 thoughts on “Ali Rıza Bey’de zafer AYPARS’ın…

  1. Yollarazın kazanabileceği bir yarışdı. S.Boyraz sayesinde Aypars kazandı.Yaris başladı Yollarazı çeke çeke tuta tuta yarışı kaybettirdi.Kazanacak atı kaybettirdi.At sahipleri hala bu adamı nasıl bindiriyor anlamıyorum….Herkez Kayalara laf söyler adamlar her yarışı kazanmak için koştular neticede bu gün herkese herşeye rağmen Gazi koşusunu kazandılar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir