ALİHAN’dan üst üste 3’üncü Grup galibiyet…

8 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Fikret Yüzatlı Koşusunu, Ali Selimoğlu’nun sahibi, Cengiz Güray’ın yetiştiricisi ve Şükrü Çelik’in antrenörü olduğu Alihan (5y de Agresivo – I Am That Chick, Closing Argument), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Luminary (Bosporus) elde ederken, mücadeleden Special One (Kaneko) üçüncü, Regamour (Approve) dördüncü, Trevi Fountain (Offlee Wild) ise beşinci olarak ayrıldı.

Alihan (Halis Karataş)

Üst üste 3’üncü Grup galibiyeti…

Yarış hayatının 25’inci startında 12’inci birinciliğini elde eden Alihan, geçen sene 7 Kasım 2021 Pazar günü kazandığı Atıf Esenbel ile kapattığı sezonu, bu sene 5 ay aradan sonra koştuğu Ali Doğan Ünlü Koşusu ile açmış, kendisi gibi süratli rakiplerin olduğu 1400 metre mesafeli mücadeleyi kazanarak sezona parlak bir başlangıç yapmıştı.

Kariyeri boyunca Fikret Yüzatlı Koşusunda ilk kez start alan safkan, bu koşudaki galibiyetiyle 7’inci Grup zaferine ulaşırken, 1200 metredeki 6’ıncı startında 4’üncü birinciliğini elde etti.

Süratli bir tempo ile başlayan mücadelede ayağına çabuk bir isim olan Luminary 1000 direği geçilir geçilmez koşunun liderliğini aldı ve Alihan’ın önünde kaçmaya başladı. Koşunun son 200 metresine kadar bu durum değişmedi. 800, 600 ve 400 direkleri Luminary’nin kaçması ve Alihan’ın onu kovalaması geçti.

200’den sonra yorulan rakibinin dışından hücum eden Alihan, bundan sonraki metrelerde farkı 3.5 boya çıkartarak 1’10”26’lık derecesi ile birinciliğe uzandı.

Alihan (Halis Karataş)News Reporter

2 thoughts on “ALİHAN’dan üst üste 3’üncü Grup galibiyet…

  1. Harlan’s holiday türk atçılığının nothern dancer’i olacak gibi görünüyor agresivo hakeem ve mendip iyi gidiyor bu aygırlarin kızları ile çaprazlama yapılırsa güzel atlar çıkabilir agresivo aygırlik kariyeri Info mischef’e benziyor üzerine koyarak devam edecek gibi gözüküyor

  2. Alihan’da flzlksel ve hızbakımından başarılı bir aygır olacağını düşünüyorum. Sonuçta müthiş bir kariyere sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir