ALİHAN kazanarak döndü…

13 Mart 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus  A3 Galata Kulesi Koşusunu, Ali Selimoğlu’nun sahibi, Cengiz Güray’ın yetiştiricisi ve Şükrü Çelik’in antrenörü olduğu Alihan (4y da Agresivo – I Am That Chick, Closing Argument), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

8 safkanın katıldığı koşuda startla birlikte bariyer dibinde üçüncülüğe yerleşen Alihan, son viraj dönülüp son düzlüğe çıkılana kadar bu pozisyonunu korudu. Düzlüğün başında önündeki Nestor’un hemen dışını hizalayıp temposunu yavaş yavaş yükseltmeye başlayan safkan, son 300’de rakibi ile başa baş duruma geldi, son 200’de ise yarım boy farkla öne geçti. Bu metrelerde dışından Zabun’un hücumuna maruz kalan Alihan, bir ara farkı 1.5 boya kadar çıkartmasına rağmen sonlarda çok güçlü gelen rakibinin yarım boy farkla önünde 1’31”12’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Zabun (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Jack Sparrow (Mendip) üçüncü, Nestor (Lion Heart) dördüncü, Victory Is Ours (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Alihan (Halis Karataş)

4 Ay aradan kazanarak döndü…

Yarış yaşamının 15’inci startında 7’inci birinciliğini elde ederken 1565.850 TL kazanca ulaşan Alihan, 4 ay aradan sonra bu yıl koştuğu ilk yarışı kazanarak başarılı bir geri dönüşe imza attı.

Sentetik pistte koştuğu 7 yarışın 5’ini kazanırken, 1’er kez ikinci ve üçüncü olan klas safkan, Galata Kulesi galibiyeti ile kariyerinin G1 Sürat Koşusundan sonra ikinci Grup koşu galibiyetine imza atmış oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir