ALİHAN’dan klasik tarife…

10 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Fikret Yüzatlı Koşusunu, Ali Selimoğlu’nun sahibi olduğu, Cengiz Güray tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Şükrü Çelik’in yaptığı Alihan (7y da Agresivo – I Am That Chick, Closing Argument) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Subutai (Counterattack) elde ederken, Operasyon (Scarface) üçüncü, Vector (Victory Gallop) dördüncü, Luminary (Bosporus) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yıl 2’de 2 yaptı…  

Bu yılki ilk startı olan G3 Ali Doğan Ünlü koşusunu kazanarak her sene olduğu gibi bu senede sezona galibiyetle başlayan Alihan, tekrar birlikte olduğu jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuyu önde giden Luminary’nin arkasında takip edip son düzlüğe ikinci sırada çıktı.  400’de bacak arasından arka grubu kontrol eden jokeyinin komutu ile 300’de liderliği kolay bir şekilde alan ve kalan metrelerde liderliğini aynı kolaylıkla finişe kadar sürdüren klas safkan, bu yılki ikinci startından da galip ayrılmayı başarmış oldu.

News Reporter

9 thoughts on “ALİHAN’dan klasik tarife…

 1. MaşAllah şampiyon güle oynaya emekli hayatını yaşıyor.
  Yarış sever memnun, jokeyi keyif alıyor, Ali bey zevkle eserini izliyor herkesin emeğine sağlık nasıl yarış koşulur, nasıl yarış seçilir, nasıl bir at formda tutulur hepsini bize gösterdiniz teşekkürler.

  1. Sanmam Alihan 1600 cikmaz gibi sahibi cidden Turkiye de at sahiplerine ders vermeli yaris secme at bakimi hakkinda bazen burda yorum da yapiyor goruyorum ins Alihan gibi taylari atlari bize izlettirmeye devam eder

 2. Alihan in son 800 43 olmus. Bunu yapan baska safkan var mi bilmiyorum. Hazirandaki 1600 Cim Halic kosusunda eger kosarlarsa Burgas ile kapismalarini simdiden bekliyorum. Benim gönlüm tabi ki Alihan dan yana. Sene sonu da umarim Dubai yi dusunurler bu sene.

  1. Hocam bir yanlışlık olmasın?

   Son 100m.
   5”97
   Son 200m.
   11”53
   Son 400m.
   22”18
   Son 800m.
   44”27
   Son 1000m.
   55”52

   TJK dan alınmadır ki güle oynaya yaptı bunu

 3. Bir önceki yarışındaki galibiyeti gereksiz yere değersizleştirildi, beğenmedim diyenler bile oldu. Oradaki tempo Alihan’ın sorunu değildi. Mesafe 1400’tü. He tempo artsa sanki Alihan ile baş edebileceklerdi, belki de hepsi dökülecekti. 1000-1200’de hem numara alabiliyor hem de 2-3 gidip artırabiliyor. Hızlı, tempolu ve fuleli. Sprinter atlar arasında en donanımlı at olabilir. Maşallah.

 4. Alihan cok ozel,mustesna bir at,masallah.Call to victory alihani gecerken yaninda yuruyor gibiydi,call to victory nin sahibi de selimoglu olsaymis keske,internasyonel seviyede rekabet edecek bir ati izleyebilirdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir