Almanya’nın rekortmeni TORQUATOR TASSO oldu…

Almanya’da tüm zamanların yeni rekortmeni 4,2 milyon Euro’dan fazla para ödülü kazanan Torquator Tasso (Adlerflug – Tijuana) oldu.

Paris-Longchamp’ta koşulan bu yılki Prix de l’Arc de Triomphe çok heyecanlı geçti. Usta jokey Lanfranco Dettori idaresindeki Alman atı Torquator Tasso, 40.000 seyircinin önünde geçen sene kazandığı koşuyu kazanmak için mükemmel bir mücadele sergiledi ancak Luke Morris idaresindeki Frankel temsilcisi Alpinista ve Aga Khan ekürisinin formasını taşıyan Vadeni’yi ağırlaşan çim pistte geçemedi ve 2400 metre mesafeli mücadeleden az farkla üçüncü olarak ayrıldı.

Buna rağmen Torquator Tasso’nun bu başarısı Almanya Yarışçılık tarihinde yeni bir sayfa açmış oldu. H.Vanderberg tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki safkan kazancını 4,2 milyon Euro’nun üzerine çıkartarak Almanya’da tüm zamanların en iyisi olmayı başardı.

Haber: Hasret Delice

Alpinista, Vadeni, Torquator TassoNews Reporter

6 thoughts on “Almanya’nın rekortmeni TORQUATOR TASSO oldu…

  1. Tjk nın orjinlerini de sizmi yazıyorsunuz Vekip2 :)) Tjk da atların pedigri diye bilgilerinde en az %20 yanlış var, Bir çok atın pedigrisine baksam hep hatalı. Gittikçe de oran artıyor. Sanırım bu işlerin önemini bilmeyen, kavramayan ve umursamayan veya da kasteden birileri bu işle görevli.

    Demek istediğim kazanan Atın adı Alpanista değilde Alpinista imiş, Bir karakter bizi baya gazindirdi 🙂
    9c li atKız başına benim çok sevdiğim 9h ailesine ait Aygırı devirmiş. 🙂 Bu 9 nolu ingilizler muhteşem.

    1. kısrak hatlarında çok eski kayıtların bazılarının yanlış yazılmasından dolayı bir takım sapmalar var. bunlar dna araştırmaları sonucu ortaya çıkmış. 9b ve 9c’lerin daha çok 12b-12c-12f ile akrabalıkları var. ingilizceniz var ise googleda “Equine Genetic Genealogy and Deep-Rooted Anomalies.” araştırması yapabilirsiniz.

    1. Yazı içinde “i” harfi yerine sevhen “a” yazılmış olup, uyarınıza istinaden düzeltilmiştir. Ancak sizin de söylediğiniz üzere foroğraf altındaki yazım doğru olandır. “i” yerine “a” yazdığımız yanlışlık için özür dileriz, uyarınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir