ALPİNGO geç başladı, erken bitirdi…

21 Ekim 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-6 Ömer Kaya koşusunu, G. Emre İçer’in sahibi olduğu, Umut Coşar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ömer Alaçam’ın yaptığı Alpingo (3y ae Luxor – Orient Bride, Sky Classic)  jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Turdemirkır (Captain Rio) elde ederken, Berisha (Smart Robin) üçüncü, King Of The Rose (Toruk Macto) dördüncü, Jan Bold (Marcavelly) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci galibiyeti…  

Son kez Handikap-15 mücadelede starttan 15 boy geç çıkmasına rağmen kazanmayı başaran Alpingo bugün ilk kez KG takısı olmadan ve ilk kez buluştuğu günün başarılı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde bu defa 5 boy kadar gecikmeli başlamasına rağmen düzlükten sonra en dıştan yapmış olduğu etkili sprint ile rakiplerini son metrelerde yakaladı ve üst üste ikinci birinciliğini bir Kısa Vade koşu ile elde etmiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “ALPİNGO geç başladı, erken bitirdi…

  1. Ben cidden boyle yaris oynamak istemiyorum alpingo tek atacam starttan duzgun cikar mi gec cikarmi diye dusun 4.kosuda alzenginoglu starttan duzgun cikacakmi cikmayacak mi takilacakmi diye dusun boyle at yarisimi oynanir yillardir suna bir onlem alan yok cidden yarisseverin degeri sifir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir