ALWAYS PERFECT Kısrak Koşusuna göz kırptı!

26 Mayıs 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus KV-7/D Hikmet T. Ataman Koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi, Tezcan Taşar’ın ise antrenörü olduğu Always Perfect  (3y ad Victory Gallop – Hayal Meyal, Royal Abjar), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

2100 Metre sentetik pistte koşulan 70.500 TL birincilik ikramiyeli mücadeleyi düzlükte dış kulvardan etkili bir sprint yapan rakibine aynı şekilde cevap vererek 2’09”92’lik derecesi ile kazanan Always Perfect’in 1 boy gerisinde ikinciliği Sensizim (Zoffany) elde ederken, bu ikilinin 9 boy arkasında Kısadevre (Pardon) üçüncü, onunda 2.5 boy gerisinde Juno (Rip Van Winkle) ise dördüncü oldu.

9’uncu startında 5’inci kez kazanan Always Perfect kariyerinin ilk Kısa vade galibiyetine ve çim pistteki ikinci birinciliğine imza atarken, Kısrak Koşusu için geçer not aldığı bu koşu ile kazancını da 287.870 TL’ye yükseltti.

Always Perfect (Özcan Yıldırım)

Mr.Prospector üzerine 4×4 akraba…

Hikmet Ataman adına düzenlenen koşuyu 2100 metrelik mesafesi ve dişilere mahsus oluşu ile bir nevi Kısrak Koşusunun farklı bir muadili gibi değerlendirmek mümkün. Mücadeleyi Victory Gallop‘un tayı Always Perfect kazanırken, günün diğer önemli üç yaşlı yarışında da Victory Gallop tayının kazandığını düşündüğümüzde, yetiştiricilerimizin bu aygıra aşım sezonunda niye bu kadar ilgi gösterdiğini bir kez daha anlamak mümkün.

Always Perfect’in annesi Hayal Meyal, Royal Abjar’ın kızıdır. Bu aygır Mr.Prospector hattından gelen bir aygırdır ve aynı konum Victory Gallop’un baba hattında olduğu için Always Perfect, Mr.Prospector üzerine 4×4 akrabadır.

Always Perfect’in büyükannesi ise klas kısrak Nicomedia olup onun da annesinin Saafend olduğunu dikkate aldığımızda, artık bu noktada bize çok yazacak bir şey kalmıyor. Gerçekten ismi çok doğru konulmuş bir at, böylesine değerli bir soydan geldiği için… (Muslihiddin Gurup)

Hikmet Ataman Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir