Anadolu Tarım İşletmesinden Rekor Satış!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı Eskişehir’deki Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi elit Arap tayları, 22 Ekim 2019 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapılan açık arttırmayla sahiplerini buldu.

Veliefendi Hipodromu padok alanında gerçekleştirilen satışlarda 2 yaşlı 16 erkek tayı atçıların beğenisine sunan hara, toplam 5.475.000 TL gibi rekor bir hasılat elde etti. Anadolu Tarım İşletmesi geçen sene aynı satışlarda yetiştirdiği 17 tayı toplam 4.130.000 TL’ye satabilmişti. Buna göre 1 tay eksikle gelirini %32 oranında arttırmış oldu. Geçen sene 242.941 TL olan ortalama satış fiyatı ise bu sene 342.187 TL olarak gerçekleşti.

Arapoğlu
Sancar ve Murat Aktaş

Murat Aktaş tarafından 700.000 TL‘ye satın alınan Sancar (Altaha – Rengin) ve Cengiz Akça tarafından yine 700.000 TL bedelle satın alınan Arapoğlu (Tamerinoğlu – Sakız) isimli safkanlar, satışın en yüksek fiyata alıcı bulan tayları oldular.

Bu iki tayı sırasıyla; Gökhan Alveroğlu tarafından 580.000 TL‘ye alınan Kocapolat (Ayabakan – Fazilet) ve Tarkan Hasan Onar‘ın 500.000 TL‘ye satın aldığı Onarbey (Araslı – Sevinçkan) isimli taylar izledi.

Anadolu TİM Elit Tay Satışları 22 10 2019
News Reporter

10 thoughts on “Anadolu Tarım İşletmesinden Rekor Satış!

  1. Bu ne abartı fiyatlar yaw. özel yetiştirici tayına maliyeti olan 50 bin tl isteyince pahalı bulan kesim paraları döktürmüş.Yarışlar adilce ve hakkaniyetli şekilde reşit rekabet ortamında yapılsa Wahoya kayıtlı tüm safkanlar ayırt edilmeden ,tigemler kayırılmadan (DHT) eşit şartlarda yarışılsa 700 lükleri görürürüz koşarken.

      1. Hak,Hukuk ve kanun tanımaz anti*Kaizbertçilerden olmaktan iyidir.Burası gariban yuvası değil atın kazanamıyorsa kendini check et yada atını check et .Dünyada yarışcılık kazananlarla yürüyor bizde ise rakiplerden korkan,kaçan kendine imtiyazlı yarışlar düzenleyen kendi çalıp kendi oynamak isteyen kayırmacılarla yürüyor.

  2. Bence bu nesil şimdiye kadarki en iyi Arap atı nesili olmaya aday, hepsi kendini ispatlamış aygır ve kısraklar dan olma tatlar gelecek sene bizlere seyir zevki yüksek yarışlar izletecektir.

  3. Kriz yokmus; ta bende özel sektöre bakinca nasil yetistiricilik yapabiliyorlar hayret ediyorum,ama iyiki varlar yoksa nasil atcilik yapacagiz,reforme satislarda satilan demirperde elit taylarin belkide onurunu kurtardi,sürgüntay,anayurt,cevherizade kazanc tablosunda ilk ellide elit satislardan;50`de 3 %6 ,toplamda 13 devlet harasi yetistirmesi var ilk 50 de demekki 10″u feforme tay o zaman öyle büyük paralar riziko etmek dogru mu?!… bizim yorumumuz ki ilk ellinin son 30 tayin kazanci 250 binle 150 bin arasi.Atcilikta söyle bir tecrübede var kanimca az parayla atcilik ki pahali almak degilde iyi antrene edip bakma vede eskalden anlamak gerekir kanimca selamlar;bugün kosan atimada basarilar.

  4. Tekrar ediyorum, bu sene Anadolu tarım işletmesindeki tayları bence şu ana kadarki en iyi nesil olmaya aday, yazdığımı gelecek sene hatırlatacağım, gelecek sene çok zevkli yarışlar izleyeceğiz, herkese saygılar,,,

    1. DHT,DH adı altında rakiplerden kaçan ,kendin çal kendin oyna tadında yarışlar konulmasın da görelim bakalım en iyi nesil mi ? Rakip seçerek özel yetiştiriciyi ezmeye çalışarak ,hem hakem,hem başkan,hem oyuncu olarak bende şampiyon bulurum sonra bu şampiyonu uluslararası yarışlarda yem kenteri yaparak geçerler.

  5. baba tekrar tekrar tekrar etsende istatistikler ortada,%6 hadi bilemedin %10 buda 50 elit taydan 5 tane demek gerisi zarar veya basbasa ;yeni atcilara tecrübeyle sabit söylüyorum önce ucuz firsat atlarla baslayin isi ögrenin ki en önemlisi basinda olun,yoksa zamanimiz ahali firsatci,avantaci ve en önemlisi vicdansiz ve ahlaksiz olmus ki dürüst insanlari tenzi eder üstüne alinanlarinda vardir karin agrisi diye düsünürüm,yarasi olan gocunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir