Anadolu’daki CEVHER…

13 Ekim 2020 Salı günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Araplara mahsus G2 Anadolu Tarım İşletmesi Koşusunu, Hülya Şimşek’in sahibi, Sultansuyu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve İsmet Akkılıç’ın antrenörü olduğu Cevher (6y da Bilgin – Mahsuses 45, Albatur), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

9 safkanın start aldığı mücadeleye 9 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Cevher, ilk metrelerde ikinciliğe yerleşti ve 800 startına kadar bu yerini koruyarak geldi. Bu metreden sonra önde temposunu düşen rakibini atlatarak 600 geçilirken başa çıkan safkan, son düzlüğe de iç kulvara yakın bir yerden lider çıktı.

400’de bariyer dibinden Oğuzboylu sprinte kalktı. Cevher rakibine bu metrelerde direnmeyi başardı. 200 geçilirken hala bir baş bir boyun Cevher öndeydi. 100 geçilirken rakibine yeniden üstünlük sağlayan Cevher finiş çizgisinde farkı 1 boya çıkartarak 2’30”65’lik derecesi ile geçen sene olduğu gibi bu seneki koşuda da birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Oğuzboylu (Anka) elde ederken, mücadeleden Egeberk (Kafkas Şahı) üçüncü, Sanberk (Altaha) dördüncü, Özbilden (Özgünhan) ise beşinci olarak ayrıldı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir