Anafartalar’ın rövanşında büyük kapışma…

Sentetik pistte 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus yılın en önemli ikinci yarışı olan ve yaklaşık 3 hafta önce koşulan G1 Anafartalar Koşusunun da rövanşı özelliğini taşıyan G2 Beyoğlu Koşusu, 16 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak.

2100 metre sentetik pistte koşulacak 562.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda tamamı erkek 10 tay start alacak.

Anafartalardan 6, Gaziden 1 safkan var…

Geçmiş yıllarda Çakal Carlos, Hakeem, Güngör Baba, Abbas Yolcu, Cerastes, Klaus, King Man Go, Cagner ve son olarak da geçen sene Denso tarafından kazanılan Beyoğlu Koşusuna bu sene Anafartalar Koşusundan 6, Gazi Koşusundan ise 2 safkan gelecek.

Müthiş bir mücadeleye sahne olan Anafartalar Koşusunu muazzam bir sprintle kazanan Jefe De Jefes, tam kazandı derken beklenmedik bir şekilde son anda mücadeleyi kaybeden Repair Man, starta girerken çıkartılması gereken Kulaklık takısı çıkartılmadan koşmasına rağmen çok parlak bir üçüncülük elde eden Cesi Affetmez, Derbide sıra gelmeyince Anafartalar Koşusunu hedef yapan ve mücadeleden beşincilikle ayrılan Sword Master, beklenmedik derecede kötü koştuğu Cahit Aybek Koşusuna kadar Anafartalar Koşusunun büyük favorisi olarak gösterilip, ilk kez bekleme yaptığı mücadeleden sonlardaki etkili atakları ile altıncı olan Sforza Ring ve mücadeleyi on ikinci sırada bitiren Rock Solid, bu seneki Beyoğlu Koşusuna Anafartalar Koşusundan gelen isimler olurlarken, Derbi dokuzuncusu Altınsima ise Gazi Koşusundan bu koşuya gelen safkanlar oldular.

News Reporter

2 thoughts on “Anafartalar’ın rövanşında büyük kapışma…

  1. Tuttuğun atın kazanma şansı var ama tuttuğun atın sonuncu gelme ihtimalide var öyle bir koşu ayakları düz bassın hepsinin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir