ANATOLIAN ROCK geçilmezliğini korudu…

24 Eylül 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Prof. Tevfik Başer koşusunu, Oğuz Yalçın’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Anatolian Rock (2y ke Native Khan – Motherland, Lion Heart) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Turdemirkır (Captain Rio) elde ederken, Nazdrovya (Scarface) üçüncü, Altınsima (Kırdemirkır) dördüncü, Azmin Zaferi (Maximus Dream) beşinci olarak pistten ayrıldı.

3’te 3 yaptı…

Yarış hayatına Ankara’da Şartlı-1 galibiyeti ile başlayan ve daha sonra geldiği İstanbul pistindeki Şartlı-3 mücadeleden de birincilikle ayrılan Anatolian Rock, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu ortalarda takip edip düzlükte dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile kazanırken, hem 3’te 3 yaparak geçilmezliğini korumuş oldu, hem de ilk sınıf koşu galibiyetini elde etti.

Secret Pearly’nin 4 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Turdemirkır liderliği aldı. İkinciliğe Nazdrovya girerken daha sonra Jefe De Jefes ve Anatolian Rock sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Turdemirkır az farkla lider, hemen dışında Nazdrovya daha sonra Jefe De Jefes hemen arkasında Anatolian Rock şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Turdemirkır ve dışındaki Nazdrovya arasındaki mücadele sürerken yine üçüncülükte Jefe De Jefes daha sonra Anatolian Rock sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Turdemirkır halen lider, dışından Nazdrovya’nın gerilerden içerden Altınsima’nın ve dışardan Anatolian Rock’ın atakları görüldü. 200’de Turdemirkır ve Nazdrovya mücadelesine Anatoliam Rock’da katıldı. Son metrelerde rakiplerine hakim olan Anatolian Rock yarım boy farkla ve 1’36″95 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Anatolian Rock (Halis Karataş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir