Ankara Barosu Koşusu’nu LUCKY FOOT kazandı

20 Nisan 2019 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’ndaki koşulan 3 yaşlı dişi İngilizlere mahsus KV-7/D Ankara Barosu Koşusu’nu, Emrah Karamazı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Abdullah Çiftçi’nin ise antrenörü olduğu Lucky Foot (3y ad After Market – Justin Time, Bin Ajwaad), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1600 metre çim pistte 1’37”30’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Kariyerinin 9’uncu startında 3’üncü birinciliğini elde ederken ilk Kısa vade galibiyetine imza atıp Dişi Tay Deneme içinde yeşil ışık yakan safkanın 1 boy gerisinde ikinciliği koşunun başarılı isimlerinden Anatolian Pearl (Captain Rio) elde ederken, mücadeleyi Adana’dan kum pistte 3 yarış koşarak bu yarışa gelen Meleközge (Win River Win) üçüncü, İstanbul’dan getirilen ve koşuya 2 boy gecikmeli başlayan Ashera (Raven’s Pass) da dördüncü olarak tamamladı.

Lucky Foot

Blushing Groom üzerine 4×4 akraba…

Yarış yaşamına ard arda iki birincilikle başlayan Lucky Foot, sonrasında girdiği 6 yarışta yaşadığı galibiyet hasretine Ankara Barosu adına yapılan koşu ile son verdi. Lucky Foot, ayrıca babası After Market‘in bu yıl Kısa vadeli koşu kazanan ilk tayı oldu.

Lucky Foot’un annesi Justin Time, Bin Ajwaad kızıdır. Bin Ajwaad’ın babası Blushing Groom soyundan gelen atların, After Market’ın babası Storm Cat soyundan gelen aygırlarla başarılı sonuçlar ürettiğini biliyoruz.  O halde Lucky Foot’un soy ağacı doğru bir eşleşme modeli içermektedir demek mümkün. Ayrıca, After Market’ın kısrak babası da Blushing Groom oğlu Rahy olduğu için, Lucky Foot, Blushing Groom üzerine 4×4 akrabadır.

Just In Time’ın annesi Girl In Paradise, G1 Nenehatun galibi kaliteli kısrak Big Sea ile anne kardeşi olup Manila’nın kızıdır. (Muslihiddin Gurup)

Lucky Foot (Özcan Yıldırım)
Ankara Barosu Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir