Ankara Hipodromuna giriş ve çıkışlar kısıtlanıyor!

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Ankara 75.Yıl Hipodromu ile ilgili  önemli bir duyuru yayılandı. Söz konusu duyuru şöyle;

•••

Ankara ilimizin genelinde görülen Covid-19 vaka sayısındaki belirgin artış dikkate alınarak;

Ankara Hipodromuna giriş ve çıkışlar, 12 Eylül 2020 Cumartesi gününden itibaren 14 gün boyunca kısıtlanmıştır.

Bu çerçevede;

At sahipleri, test yapmaya yetkili özel veya devlet hastanesinden en erken 72 saat öncesinde negatif sonuçlanmış Covid-19 PCR test raporlarını ibraz etmek suretiyle hipodroma giriş yapabileceklerdir.

 1. Antrenörlere ve Jokeylere, ücreti TJK tarafından karşılanmak üzere hipodromda alınacak sürüntü örnekleriyle PCR testleri uygulanacaktır. Testler haftalık olarak tekrarlanacaktır. Test sonucu negatif çıkan antrenör ve jokeyler, bir sonraki test sonucuna kadar günübirlik hipodroma giriş-çıkış yapabileceklerdir.
 2. İdman jokeyleri ve seyisler, 12 Eylül 2020 tarihinden itibaren hipodromda kalacaklar ve hipodromdan çıkış yapamayacaklardır. Bu nedenle At sahibi ve antrenörlerin bu doğrultuda gerekli önlemleri almaları gerekecektir.
 3. Kendilerine, ücreti TJK tarafından karşılanmak üzere hipodromda alınacak sürüntü örnekleriyle PCR testleri uygulanacaktır. Testler haftalık olarak tekrarlanacaktır. Çıkış yapanlar için hipodrom içinde alınmış örnek ile yapılan test sonucu geçerliliğini yitirecek olup, en az 7 gün hipodroma girişleri mümkün olmayacaktır. Yedi günün bitiminde tekrar hipodroma girmek istemeleri halinde giriş yapmak istedikleri zamandan en erken 72 saat önce test yapmaya yetkili özel veya devlet hastanesinden negatif PCR test sonucu ibrazı gerekecektir.
 4. Ankara Hipodromu ile diğer tüm hipodromlar arasında yapılacak seyahatler de ancak en erken 72 saat önce alınmış negatif PCR test sonucu ile yapılabilecektir.
 5. Hipodrom içinde kalan kişilerin bugüne kadarki hassasiyetle; maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz riayet etmeleri zorunludur.
News Reporter

11 thoughts on “Ankara Hipodromuna giriş ve çıkışlar kısıtlanıyor!

 1. Neden idman jokeyleri ve seyislere test yapılmıyor hipodromda kalacaklarsa test yapılması lazım eğer önlem alınıyorsa tam önlem alınsın her zamanki gibi seyisleri dışlıyorlar.

  1. Kendilerine ücreti Tjk tarafınadan karşılanmak kaydıyla test yapılacaktır diyor ya arkadaşım. Tek ayırım var o da şu; At sahibi, antrenör ve jokeyler hipodroma giriş çıkış yapabilecekler, idman jokeyi ve seyisler hipodromdan çıkmayacaklar, zorunlu hallerde çıkarlarsa da rapor geçerli olmayacak yeni rapora kadar7 gün süreyle giremeyecekler diyor.

  2. İyi oku !!
   2. Madde de seyisler ve idman jokeylerini Belirtirken, 3. Madde de ücreti TJK dan olmak üzere test yapılacak diyor.

 2. olmamasını diliyoruz ama yakın zamanda şok dalgası vurur ülkemizde her şey askıya alınır… kollarda, ellerde maskeler ile gezenler. parti parti dolaşan ama evde kalın diyen ünlüler olduğu sürece… şu yaz tatili dönemi bitsin, yabancı turistlerin gittiği anda eve mahkum olmaya başlanır tekrardan…

 3. Tüm hipodromlarda herkese tjk tarafından test yapılsın özellikle seyislere gizli hastalık taşıyanlar olabilir.

 4. Vize işlemleri başlayacak veya başladı amatem ve saglık raporu gibi (özellikle amatem)tehlikeli yerlere biz antrenörler seyisler ve idman jokeylerini sokmamalılar bu 2 madde olağanüstü durumdan dolayı(covid-19)iptal edilmeli bukadar önlem boşa gidecek yoksa

 5. Vize işlemleri bu sene olmamalı yoksa bu tür önlemler boşa gidecek sahada bir jokeyde virüs çıkmış ama saklıyorlar nedense

 6. Herşey iyi hoş güzel de hipodromda temizlik işçilerinin yaşı 60 şın üzerinde bu dedeler hergün girip çıkıyor. Virüsü dışarıdan içeriye getirir götürürler bu nasıl olacak. Esnaflar nalbantlar güvenlikler ve yarış günü Tarım İl müdürlüğünden gelen memurlar bunlarda teste tabii tutulacak mı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir