Ankara klasiğinde zafer TAYLOLO’nun…

23 Eylül 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2800 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarının önemli klasik koşularından olan G1 Ankara koşusunu, Bayram Tanrıverdi’nin sahibi olduğu, Hikmet Ayna tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erhan Dıblen’in yaptığı Taylolo (3y de Three Valleys – Güllüzar Sultan, Dehere)  jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Estimate (Smart Robin) elde ederken, Moonlight Fairy (Graystorm) üçüncü, Spokesman (Win River Win) dördüncü, Çakalın Kızı (Çakal Carlos) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü birinciliği…  

Ankara’da arka arkaya kazandığı Şartlı-5 ve Kv-8 koşularla uzun mesafeye olan yatkınlığını gözler önüne seren ve bu koşuya da oldukça iddialı bir şekilde gelen Taylolo, çok iyi anlaştığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu arka grupta takip edip, düzlükten sonra en dıştan yaptığı etkili ataklarla rakiplerini son 200’yakaladı ve kısa bir mücadeleden sonra liderliği alıp sonlarda farkı 1,5 boya çıkararak bu önemli klasik mücadeleyi kazanan isim oldu. Bu koşu ile üst üste üçüncü birinciliğine ulaşan klas safkan aynı zamanda kariyerinin ilk grup galibiyetini etmesini bildi.

News Reporter

4 thoughts on “Ankara klasiğinde zafer TAYLOLO’nun…

  1. Yükselen bir formu vardı ve onuda G1 zaferi ile taçlandırdı. Three Valleys demek ki anneye görede uzuncu veriyormuş.

    1. Aynen, anne hattı tam mesafeci. sanki bu işlerde anne hattı babaya göre bir adım önde gibi, mesela Burgas’ın da başarısının anne hattından geldiğini düşünüyorum yoksa ne Three Valleys’in ne de King David’in uzunla işi olmaz. Olur da böyle bir ata rastlarsanız mutlaka anne hattına bakın orada mutlaka mesafeye yatkınlık olacaktır.

  2. Son yılların en zayıf Ankara koşusu olabilir ama bu Taylolonun başarısını golgelemez…Ekranda haftalar öncesi bunun işaretini veren Atahan abi ve İmparatora da tebrikler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir