Ankara Vali Koşusunu EGEBERK kazandı

15 Haziran 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus A3 Vali Koşusunu, Ahmet Gökhan Erkoç’un sahibi, Sultansuyu Tarım İşletmleri’nin yetiştiricisi ve Emin Tokçalar’ın antrenörü olduğu Egeberk (4y ka Kafkas Şahı – Maşuka, Antepli), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

6 safkanın katılımı ile 1900 Metre çim pistte koşulan 143.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, son 300 metredeki etkili sprint ile 2’11”45’lik bir derece gerçekleştirerek kazanan Egeberk’in bir baş farkıyla gerisinde ikinciliği starttan 2.5 boy gecikmeli çıkan Gustav (Kaizbert) elde ederken, 4 boy geride Afirikaander (Kaizbert) üçüncü, onun da 1 boy gerisinde Özbilden (Özgünhan) ise dördüncü oldu.

18’inci startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Egeberk, 4’üncü Grup galibiyetini elde ettiği koşuda 1900 metre çim pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.598.980 TL’ye yükseltti.

Egeberk (Özcan Yıldırım)

Ünal üzerine 5×5 akraba…

Ankara Cumartesi programında günün en yüksek klasta yarışı olan Vali Koşusunda Egeberk iki Kaizbert temsilcisi önünde kazanarak bir yazıyı hak etti! Son kez TBMM koşusunda sekizinci kalsa da, bir önceki yarışı olan G2 Mohaç koşusunu kazanarak dikkat çeken başarılı atın çim pistte başka bir kimliğe büründüğünü görmekteyiz.

Egeberk’in babası Kafkas Şahı, Caş oğlu olup Caş’ın da kısrak babası olan Hilalüzzaman 54/75, Ünal’ın oğludur.

Egeberk’in annesi Maşuka, Antepli’nin kızı olup annesi Matra 71 de Matra 52’nin kızı, bu kısrak da Ünal’ın bir başka oğlu olan Kurtcebe’nin kızıdır ki; bu durumda Egeberk de Ünal üzerine 5×5 akrabadır. (Muslihiddin Gurup)

Ankara Vali Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir