Ankara’da bir safkanda Yasaklı Madde!

22 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara’da start aldığı A3 koşuda beşinci olan Boatman (2y ke Lion Heart – Snow White, Dalakhani) isimli safkanın yasaklı Cobalt maddesi ile koşturulduğu tespit edildiğinden safkanın koşulardan yasaklanmasına ve ilgilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

BOATMAN 22.10.2022 22.10.2023 “COBALT” isimli doping maddesi verilerek koşturulduğu tespit edildiğinden…News Reporter

5 thoughts on “Ankara’da bir safkanda Yasaklı Madde!

 1. ATIN NE GÜNAHI VAR BİR SENE YASAKLANIYOR ? ATIN SAHİBİNİN LİSANSINI GEREKIYORSA IPTAL EDIP ATI ELINDEN ALMAK DAHA İYİ BİR CEZA DEĞİL Mİ ?

  1. Kimse bilerek doping yapmaz atin bir sıkıntı sı vardır tedavi amaçla yapılır iğne ilaç her neyse normalde bir hafta on gün içinde vucuttan atılması gereken ilaç bazı atlarda geç atılıyor vücuttan antrenör at sahibi diyor kendince 15 gün oldu çıkmaz diyor tedavi yapalı oda çıkıyor durum bundan ibaret yoksa bilerek doping yapmak öğle kolay değil antrenör de sakata geliyor bu gibi durumda

  2. Atın yemini ilacını at sahipleri mi veriyor? Neden at sahibinin belgesi iptal edilip atı elinden alınsın?

   Antrenör ve seyistir yasaklı maddelerin tek sorumlusu, atın cezalandırılması zaten at sahibine ceza kesmektir ve at sahibini mağdur eden bir uygulamadır.

   Bu durumlarda men edilme, lisans iptali vs. idari cezalar da, para cezası da verilecekse atın yeminden ilacından ahırından sorumlu olan antrenöre ve seyise verilmelidir, bu yaklaşım at sahibini mağdur etmektedir.

 2. Saçma sapan bir uygulama, at sahibinin ne günahı var? Ata ceza verip at sahibini zarara sokmanın mantığı nedir???? Atın sorumlusu olan kişiler antrenör ve seyis değil mi? Kimse sorumlusu ceza onlara kesilmeli!!!!!!!!!

 3. Burda bi saçmalık varsa tüzükte ve yıllarca değişmeyen maddelerinde kimse atına bilerek doping yapmaz ceza alacağını bile bile ve para alamayacağını bile bile kimse böyle bisey yapmaz o yüzden burda ne suçlu arıyorsunuz ki bi an önce yönetmelikte bazı hususlar değişmesi lazım Seyis asgari ücret ve ikramiye üzerinden kazanıyor Antrenör sadece ikramiye üzerinden kazanıyor başka kazancı yok maaş yok o yüzden burda bilip bilmeden suçlu aramayın arkadaşlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir