Ankara’da son prova Cumartesi günü koşulacak…

Gazi Koşusunun son ve önemli provalarından biri olarak kabul edilen ve bunu son 10 senede üç kazanan (Divine Heart, Renk, Burgas) ve iki de ikinci olan (Piano Sonat, Graystorm) tay ile 5 Gazi Koşusu galibi vererek ispatlayan G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusu, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulacak.

2200 metre çim pistte koşulacak olan 562.000 TL birincilik ikramiyeli yarışta tamamı erkek 16 safkan start alacak…

RAKS STAR ve HEAD VORKER ön plandaki isimler…

Native Power’ın deklare olmadığı Mehmet Akif Ersoy Koşusunda otoriteler tarafından iki safkan ön plana çıkartılmakta… Bunlar; yaz sezonunu Ankara’da native Power’ın kazandığı Kv-9 mücadelede elde ettiği üçüncülükle açtıktan sonra G3 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusunu kazanan Raks Star ile Raks Star’ın üçüncü olduğu ve Native Power’ın kazandığı Kv-9 mücadeleyi ikinci tamamlayıp ardından Adana’da Kv-8 Jandarma Koşusunu kazanan Head Vorker… 84 ve 86 Handikap puanına sahip olan her iki safkanda bu koşuda başarılı bir performans sergileyerek Gazi Koşusundaki yerlerini garantilemek istiyor.

Ancak yarışta bu iki safkanın dışında şanslı olabilecek başka safkanlar da var. Altınsima, Azmin Zaferi, Oğuzun Rüyası ve Rebel King bu isimlerden bazıları…

Raks Star (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

6 thoughts on “Ankara’da son prova Cumartesi günü koşulacak…

  1. burdan değil gazi şampiyonu, gazi koşusu koşacak 3 at olmaz…. mountain bana hep uzun mesafe isteyen iyi atlardan biri olarak geliyordu ama onun da son koşusunda hayal kırıklığına uğradım… kısacası native power yem koşusunu kaptırdı… burayı tercih edip gaziye öyle gelebilirdi hemde hiç yorulmadan…

    haa bu arada verilen bol keseden puanlar yüzünden koşuya ksyıt olacsk atlar da var… 2 yaşında nirvana erken gelişti puanları topladı sonra ne yaptı? hsngi koşusunda lidere saldırdı mesela?

  2. Bu grup içerisinden Gazi koşusunda ilk 5e girebilecek at olduğunu sanmıyorum. Grubun yarısından fazlası 50 handikap puanı civarında. Sait Akson koşusunda net bir galip çıkmazsa eğer bu seneki Gazi her türlü sonuca gebe bir koşu olur.

  3. Hafta içinde, “Cumartesi Ankara’da hava çok kötü olacak” haberleri okuduk. Yağmur var ve hortum uyarısı yapıldı. Yarın hava ne olur kesin bilemem. Bu haberleri ben duyduysam, at sahipleri de duymuştur. Koşanlara saygısızlık olmasın ama bu koşunun “dolu” olmaması normal.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir