Ankara’daki son provayı RAGE OF THE WIND kazandı…

4 Haziran 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan ve Gazi Koşusu öncesi 3 yaşlı İngiliz tayları için Ankara’da koşulan son ve en önemli prova olan G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusunu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi, Mozaik Org. San. Tic. A.Ş’nin yetiştiricisi ve ve Hakan Yüzbaşı’nın antrenörü olduğu Rage Of The Wind (3y de Summer Front – Retroesque, Red Ransom) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini ekürinin bir diğer forması ile piste çıkan Age Of Fire (Torok) elde ederken, mücadeleden Hardmet (Luxor) üçüncü, Mystic Power (Deha) dördüncü, Denso (Torok) ise beşinci olarak ayrıldı.

Rage Of The Wind (Gökhan Kocakaya)

Gazi rezervasyonunu yaptı…

Ankara pistinde koştuğu ilk yarış olan G3 Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koşusundan yakın farklarla üçüncü olarak ayrılan Rage Of The Wind, Son 10 yılda 3 Gazi Koşusu galibi vermiş buönemli koşuyu kazanarak, hem bugüne kadarki başarılarının tesadüfi olmadığını kanıtladı, hem de Kurtel ekürisinin Gazi Koşusuna rezervasyon yaptıran isimlerinden biri oldu.

Çakırlar’ın çıkışta dışa savrulması nedeniyle 3 boy geriye düşerek başladığı koşuda ilk metrelerde Rage Of The Wind liderliği almaya çalışırken dışarıdan dolanan Mystic Power 1800 startı geçilirken liderliği alıp bir anda 4-5 boy fark yaptı. İkincilikte Rage Of The Wind üçüncülükte Çetrefilli daha sonra Action sırası ile 1600 startı geçildi. 1400’de Mystic Power 2 boy farklı liderliğini korurken ikincilikte Rage Of The Wind hemen dışında Action daha sonra Denso sırası ile 1200 ve 1000 metre startı geçildi. 800’de Mystic Power lider ikincilikte Action içinde Rage Of The Wind dışlarında Denso ve Zolo Muum şeklinde 600 geçilip son düzlüğe çıkıldı. Bu metrelerde koşunun favorisi Action mücadeleden düştü ve gerilemeye başladı.

Düzlükte Mystic Power liderliğini korurken orta kulvardan ataklarını arttıran Rage Of The Wind son 300 geçilirken liderliği rakibinden aldı. Gerilerden Age Of Fire ve Hardmet’in atakları görüldü. Bu ataklara rağmen aldığı avansı aynaya kadar koruyan Rage Of The Wind koşuyu 1,5 boy farkla ve 2’15″01’lik derecesi ile kazanmasını bildi.News Reporter

5 thoughts on “Ankara’daki son provayı RAGE OF THE WIND kazandı…

  1. Birinci, ikinci Kurtel ekürisi. Rage Of The Wind de aynı, Final Dance gibi War Front soyundan. İkinci Age Of Fire da, aynı Bold Sea Rover gibi Torok oğlu. Kurtel ekürisi elindeki kısrak hazinesini biraz daha mantıkla kullansa, Torok ile Luxoru baş altı aygır olarak kullansa, kimbilir hangi şampiyonlara sahip olmuşlardı. Gaziye topla tüfekle girecek Arif bey.

  2. HARDMET İSİMLİ TAY HARD BABY NİN KARDEŞİ NEDEN TEMPO YAPMADI KANTARMADA BOĞULDU ??? AHMET ÇELİK NAPMAYA ÇALIŞTI ? İYİ SAKLADINIZ ATI TEBRİKLER BURDAN KAHRAMAN EKÜRÜSÜNE SESLENİYORUM GAZİDE HARDMET İSİMLİ TAYINIZA VEDAT ABİŞ VEYA HIŞMAN ÇİZİK BİNSİN ATINIZ 4 BOY ÖNDE KAZANIR TEMPOYU AYARLASIN YETER Kİ İYİ YER TUTSUN BÖLE VİRAJ DÖNÜLÜRKEN 3-4 GİDİCEK SONRASI MALUM SONUÇ İDDAA EDİYORUM BU TEMPO TAYINI YAKALAYAMAZ KUMCU FİNAL DANCE ÇİME ZATEN BASMIYO BELKİ YAPARSA İKİNCİLİK ZALABEY YADA SECRET POWEER GERİSİ BOŞ

    1. Çimde 7 koşu 4 birincilik 3 ü grup koşusu son kazandığı ETD neredeyse el oynatmadan kazandı ama bu arkadaş çime basmıyor diyor fesatliğin bu kadarına da pes vallahi

      1. Sen atın aksiyonlarına bak kumda ki bide çimdeki ? Türkiyede atmı var final dance e biraz daha at yarışı oyna öğrenirsin ne demek istediğimi uzunu yapamaz benimki öngörü haklı çıkacağımı göreceksiniz bugün

  3. Age of fire daha iyi koştu, hernedense Halis Karataş her yarışta aynı stratejiyi izliyor, Age of fire ön grupta gitse rahat yarışı kazanacakken en geri gidiyor, Halis Karataş kariyeri boyunca böyle kaybettiği yarışlarla herhalde Ahmet çelik in şuana kadar 1.nci olduğu yarış sayısı kadar yarış kaybetti, bence artık Halis Karataş yavaş yavaş çekilmeli, büyük insan büyük jokey ama herşey zamanında güzel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir