ANOTHER BOY’dan ilk sınıf galibiyet…

07 Nisan 2023 Cuma günü Antalya Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Antalya Emniyet Müdürlüğü koşusunu, Mehmet Demirol’un sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Murat Aydoğdi’nin yaptığı Another Boy (3y ae Perfect Storm – Midnight High, Midnight Lute) jokeyi Onur Öztürk ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Ask The Legend (Papa Clem) elde ederken, Babaselim (Hakkar) üçüncü, Rainbow Storm (Exaggerator) dördüncü, Baboş Alper (Yavuzsel) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Antalya sezonunu galibiyetle kapattı…

Antalya kaba kumda start aldığı son dört koşunun ikisini kazanıp ikisinde de üçüncülük yaparak bu koşuya gelen Another Boy uyum sağladığı jokeyi Onur Öztürk idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı etkili ataklarla 200’den sonra öndeki rakibini yakaladı ve onunla giriştiği mücadeleden galip ayrılıp kazanırken, hem ilk sınıf koşu galibiyetini elde etti, hem de sezonu galibiyetle kapatmış oldu.

Baboş Alper’in 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Atlıkaya liderliği aldı. İkinciliğe Ask The Legend girerken daha sonra Another Boy hemen içinde Rainbow Storm sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Atlıkaya az farkla lider, Ask The Legend ikincilikte daha sonra Rainbow Storm ve Another Boy ikilisi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Atlıkaya liderliğini korurken yine ikincilikte Ask The Legend arkalarında içte Rainbow Storm dışta Baboş Alper ortalarında Another Boy sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Atlıkaya ve dışındaki Ask The Legend arasındaki mücadele ile viraj dönülürken dıştan atak yapan Ask The Legend liderliği alıp 400’ü önde geçti. Dıştan Another Boy’un en dıştan da Babaselim’in atakları görüldü. 200’den sonra ortadan atak yapan Another Boy öndeki Ask The Legend’i yakaladı ve iki safkan arasındaki mücadele de sonlarda rakibine yarım boy fark yapan Another Boy 2’10”40 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Another Boy (Onur Öztürk)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir