Antalya Hipodromu TBMM gündeminde!

Antalya Hipodromu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geldi!

Geçtiğimiz günlerde yazdığımız ‘Antalya’da Hipodrom Muamması’ başlıklı yazımız yarış severler ve bölge halkı tarafından çok ilgi görmüş, ulusal ve yerel medya tarafından da dikkatle takip edilmişti. Öyle ya gittiği yere refah getiren, istihdam yaratan hipodrom neden yapıl(a)mıyordu!

Açılması sürekli ertelenen ve hatta üzerine bir sürü spekülasyon yapılan hipodrom hakkında, ne yazık ki yetkili mercilerden bir türlü cevap gelmemiş, bu durum kafalarda soru işaretlerini arttırmıştı.

En son inşaat işinden sorumlu firmayı aradığımda “bilgimiz yok” denilerek telefon yüzüme kapatıldı! Daha sonra bir çalışan bana gönderdiği e-postasında, firmadan 2 aylık alacağının olduğunu ve yardımcı olmamı isteyince bırakın istihdamı, mağduriyetlerin olduğunu anladım.

Cavit Arı

En sonunda; Antalya’nın bölge sorunlarına duyarlılığı ile bilinen CHP’li Milletvekili Cavit Arı haberimizden alıntılar yaparak 5 Şubat 2019 tarihinde bir soru önergesi verdi ve bu durumu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den 15 gün içinde gelecek cevaplar ile muamma durumun biraz netleşeceğini umuyorum. Pakdemirli tarafından cevaplanması istenilen sorular önergede şöyle sıralanmış;

  1. Antalya ve Döşemealtı için hem ekonomik, hem de istihdam açısından önemli katkı sağlayacak projenin öngörülen zamanda bitirilememesinin sebebi nedir?
  2. Gecikme ödenek yetersizliğinden mi yoksa yüklenici firmadan mı kaynaklanmaktadır?
  3. Bu gecikme ile ilgili olarak Bakanlığınız tarafından herhangi bir tahkikat başlatılmış mıdır?
  4. Antalya hipodromu halkımızın ve yarış severlerin hizmetine ne zaman açılacaktır?

Sayın Milletvekili Cavit Arı’ya hassasiyetinden dolayı Döşemealtı halkı ve yarış severler adına teşekkürlerimi iletiyorum. Umarım bu hassasiyeti Sayın Bakan Bekir Pakdemirli de gösterecektir.

Bir çağrımda bu hipodromun yapılacağının müjdesini veren bölge milletvekili ve Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na olacak! Sayın Bakan, lütfen bu işin müjdesini veren en yetkili kişi olarak, bir seçim öncesi verdiğiniz müjdeyi, yine bir seçim öncesi vereceğiniz müjde ile pekiştirirseniz seviniriz.

Antalya’da Hipodrom Muammasıyazımı okumak için TIKLAYINIZ

edeliorman@yahoo.com

Antalya Hipodromu
News Reporter

1 thought on “Antalya Hipodromu TBMM gündeminde!

  1. Şu an CHP li Belediye Başkanının bulunduğu Mevkiide, Döşemealtı Belediyesi Ne Zaman AKParti ye Geçerse, 12 yıldır Yılan Hikayesine dönen, Antalya Hipodrom O zaman Açılacaktır. O Kadar Kesin ve Net Bir durum…
    “Koşuyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir