Antalya sezonun ilk Grup galibi; CAPTAIN FANTASTIC…

5 Aralık 2023 Salı günü Antalya Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 koşuyu, Sema Ulaş’ın sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Batuhan Ay’ın yaptığı Captain Fantastic (4y da Mshawish – Rahaf, Street Cry) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zala Bey (Agresivo) elde ederken, Hardmet (Luxor) üçüncü, Raks Star (Azaraks) dördüncü, Çakırdağlı (Deha) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sadettin Boyraz ile 2’de 2 yaptı…  

İstanbul’da kazandığı Kv-7 Prof. Dr. Sedat Katırcıoğlu koşusu sonrası Antalya’ya iyi durumda gelen ve ilk kez son koşusunda bir araya geldiği jokeyi Sadettin Boyraz ile bir kez daha piste çıkan Captain Fantastic, startla birlikte ön grubun hemen arkasında konumlanıp, düzlük dönülür dönülmez en içten yapmış olduğu ataklarla liderliği aldı ve kalan metrelerde rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek bu yılki ilk grup birinciliğini elde etti.

News Reporter

4 thoughts on “Antalya sezonun ilk Grup galibi; CAPTAIN FANTASTIC…

  1. Kazanan bu mesafelerin iyi atı. Tebrikler 👍 Yaa E cankaya nin zalabeye verdiği rahatsızlık. Kendi atını acımasızca dövmesi. Birgün büyük bir kazaya sebep olabilir. Şimdiden söyleyeyim. Acil karantina altına alınması gereken bir jokey.

  2. Belki bir şampiyon değil ama benim gibi mutlaka kendine has fanları vardır. Captain Fantastic ayakları düz bassın daha nice grup koşu zaferlerine diyelim.

  3. Bu çocuğun acilen psikolojik destek alması lazım bindiğin her atmı dövülür ya yazıktır kamçı kullanmak denmez buna resmen atı dövüyor at sahibi ve komiserlerimiz hiçmi görmüyor anlam veremiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir