Antalya Vali koşusunda zafer pist rekoru ile HALİM AĞA’nın…

9 Ocak 2024 Salı günü Antalya Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-9 Antalya Vali koşusunu, Abdullah Kılınç’ın sahibi olduğu, Hulusi Can Çıkmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Veli Akbulut’un yaptığı Halim Ağa (5y ka Canberktay – Başağım, Turbo) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Büyükdünya (Kaizbert) elde ederken, Boğaz Çocuğu (Cangıl) üçüncü, Alda Gör (Bayhan) dördüncü olarak pistten ayrıldı. 

Antalya pistindeki ilk yarışında ilk galibiyet…  

Adana’daki son startını üçüncülükle tamamlayan Halim Ağa uzun aradan sonra buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu önde kaçan Alda Gör’ün arkasında ikincilikte takip edip 800’e doğru liderliği aldı ve son düzlüğe de önde çıktan  safkan 400’den itibaren dışından gelen Büyükdünya ile giriştiği mücadeleyi rakibinin önünde pist rekoru kırarak kazanırken ilk Antalya deneyiminden de galibiyetle ayrılmış oldu.

News Reporter

4 thoughts on “Antalya Vali koşusunda zafer pist rekoru ile HALİM AĞA’nın…

  1. 25.H.Zaman in cok sayida sampiyon yavrulari oldu ama onun neslini devam ettiren belki de tek aygir Canberktay. Bu aygira daha fazla sans verilmesi lazim. Sinirli sayida yavrularina ragmen su ana kadar cok basarili oldu Canberktay. Umarim bundan sonra daha cok sans bulur ve dedesinin soyunu devam ettirir.

  2. Lütfen 6lı ganyanda toplanan para da yazılsın . Yıllardır sadece dağıtılacak para yazılıyor. Böyle bir ahlaksızlık başka ülkede var mı? Bu nasıl bir utanmazlık.

  3. ÖZCAN YILDIRIM’I UZUN ZAMANDIR İLK DEFA BU KADAR EXTRA GAYRETLİ GÖRDÜM ;ZATEN GÜÇLÜ JOKEY AMA BU ORANDA İNANILMAZ GAYRET UZUN ZAMANDAN SONRA İLK OLDU ! KENDİSİNİN ÇOCUĞU YAŞINDAKİ VEDAT ABİŞ İLE SON 200 METREDEKİ LÜTÜ İNANILMAZDI ! – DEDE MUTLU GİBİ FİNİSH’İ GEÇTİKTEN SONRA BİLE HALA ATI AYNI GAYRETLE TEŞVİK ETMEYE DEVAM EDİYORDU – O GÜN 1 KAİZBERT YAVRUSUNU GEÇMEYE YEMİN ETMİŞTİ SANKİ ..

  4. Abi bu yaş takıntısından kendinizi bir kurtarın. Önemli olan profesyonel yaşamak. Abiş yada başka bir jokey dedesi yaşındaki Ryan Moore ile lute girsin bakalım neler olacak. Bunlar ata teşvik yapıyorsa Moore atın üzerinde uçuyor sanırsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir