Antalya’da At Yarışı heyecanı başladı…

Yaklaşık 14 yıllık bir bekleyişin ardından Türkiye’nin 10. Hipodromu, turizm başkentimiz Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde 19 Ocak 2022 Çarşamba günü düzenlenen törenle açıldı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı İlçesi Belediye Başkanı Turgay Genç ile diğer ilçe belediye başkanları, Antalya İl Protokolü, Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, Yönetim Kurulu, Asli Üyeler, At Sahipleri ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Protokol konuşmaların ardından sahneye gelen protokol üyeleri, hep birlikte kurdele kesimini gerçekleştirdi.

1) Antalya Valisi Ersin Yazıcı – 2) Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Akif Özkaldı – 3) Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek – 4) TJK Başkanı Serdal AdalıAntalya Hipodromunda ilk koşu saat 14.00’te gerçekleştirildi. 3 yaşlı İngiliz taylarına ait 1400 metre mesafeli Maiden koşuyu, Alp Ş. Evcimen’in sahibi ve yetiştiricisi, Serdar Seren Görgü’nün antrenörü olduğu Jammy Justen (3y dd Justenuffhumor – I Want Luck, Unaccounted For) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Jammy Justen (Ahmet Çelik)Koşu sonrası padok alanında düzenlenen törende koşuyu kazanan atın sahibi adına Serdar Seren Görgü’ye plaketini, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Genel Sekreteri Fatih Çiftçi verdi. TYAYSD Yönetim Kurulu Üyesi Fedai Kahraman safkanın antrenörü Serdar Seren Görgü’ye kronometre hediye ederken, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Zabun ise koşuyu kazanan tayın jokeyi Ahmet Çelik’e bir kamçı hediye etti. Törende ayrıca TYAYSD Antalya Şube Başkanı Süleyman Öz, kazanan Jammy Justen isimli tayın blanketini takdim etti.

Çok özel bir güne ev sahipliği yapan Antalya Hipodromunda, günün ikinci koşusu sonrası da Şeref Tribünü’nde bir tören düzenlendi. Törende Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar ile Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Şevket Yıldız, Türk Atçılığına yaptığı hizmetlerden dolayı Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı’ya günün anısına bir hediye takdim etti. SAAYSD ve SİAYSD Yönetim Kurulu Üyeleri de törende hazır bulundu.

İlk günü 7 koşulu bir programla başlayan Antalya Kış Yarış Sezonu, 8 Nisan’a kadar devam edecek. 16 Kasım ile 30 Aralık tarihleri arasında ise atlar, Sonbahar Yarış Sezonu için piste çıkacak. Diyarbakır ve Ankara’nın ardından Türkiye’nin en büyük üçüncü hipodromu olan Antalya Hipodromu, 2022 yılında toplam 242 koşuya ev sahipliği yapacak. Bunların 137’si İngiliz, 105’i ise Arap atlarına mahsus olacak. Çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada iki gün yarışlara sahne olacak hipodromda, ışıklandırma çalışmalarının Şubat ayında tamamlanması ve gece yarışlarının başlaması planlanıyor.News Reporter

1 thought on “Antalya’da At Yarışı heyecanı başladı…

  1. Kazasız belasız hilesiz hurdasız bir sezon olur inşallah. Komiserler heyeti umarım izmir gibi olmaz. Bakın İzmir Komiserleri burdan açık açık bir yarışsever olarak söylüyorum eğer siz pasif kalmaya devam ederseniz o sahadan cenaze çıkacak haberiniz olsun. Her hafta Atahan abi, Suat abi,Süleyman Akdı ve Gökhan Gül bas bas bağırıyor hataları görüntülü gösteriyor ama siz de gram gelişme yok. Lütfen Allah için işinizi hakkıyla yapın caydırıcı cezalar verin adam tutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir