Antalya’da geçilmeyen COMEBACK IS REAL’dan ilk Grup zaferi…

16 Şubat 2024 Cuma günü Antalya Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Koşuyu, Lale Melek Atman’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Ozan Bulut’un yaptığı Comeback Is Real (3y de Trappe Shot – Lemon Chiller, Artie Schiller) jokeyi Mertcan Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Countach (Myboycharlie) elde ederken, Adige Perit (Papa Clem) üçüncü, Myboytomo (Myboycharlie) dördüncü, Baahubali (Halicarnassus) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü birincilik…  

Yarış hayatına İstanbul sentetik pistindeki dördüncülük ile başlayan ve Antalya’ya geldikten sonra takı değişikliğine giderek çıktığı maiden koşuyu kolay bir şekilde kazanırken dikkatleri üzerine çeken Comeback Is Real, son koşusunda da buradaki rakiplerinden Myboytomo’yu geçme başarısı göstermişti.

Bu koşuya çok iyi durumda gelen safkan uyum sağladığı jokeyi Mertcan Çelik idaresinde koşuyu önde süratli giden isimlerin tempolarına girmeden dördüncülükte takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili ataklarla 200’de liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen Countach’ın ataklarına rağmen birinciliğe uzanırken, hem ilk grup galibiyetini elde etmiş, hem de Antalya’daki geçilmezlik serisini üç koşuya çıkarmış oldu.

News Reporter

4 thoughts on “Antalya’da geçilmeyen COMEBACK IS REAL’dan ilk Grup zaferi…

  1. Atman ekurisi Song Rising, Comeback is Real ve Meaning of time ile bu sene İstanbul sezonu da adından çok söz ettirecege benziyor. Bu tayin son 800 dereceleri inanılmaz iyi….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir