Aralık ayında Türkiye’de olacaklar!

2019 Yılının yurt dışından ilk aygır alımını gerçekleştiren Kurtel Ekürisi; ilk önce 2 yaşında G2 Remsen Stakes ve G3 Nashua Stakes, 3 yaşında ise G1 Haskell Invitational Stakes’i kazanıp G1 Kentucky Derby’de Barbaro’ya, G1 Belmont Sales’te Jazil’e ve G1 Travers Stakes’te ise Bernardini’ye geçilerek ikinci olan ünlü aygır Bluegrass Cat (Storm Cat – She’s a Winner, A.P. Indy) ile 2014 yılı Keeneland September Yearling Sale’de 2.4 Milyon Dolara alınan ve 2 G1 galibi Conteted’ın anne kardeşi olan War Front’un oğlu Air Vice Marshal (War Front – Gold Vault, Arch)’ı satın almış, ardından 93.Gazi Koşusu galibi The Last Romance ile G3 Mimar Sinan Koşusu galibi Artsman’in babası olan, G2 Kelso Handikap, G1 Metropolitan Handicap ve G1 Whitney Handicap galibi başarılı aygır Tizway (Tiznow – Bethany, Dayjur)’nu da aygır kadrosuna kattığını duyurmuştu.

Halihazırda Amerika’da Murat Sancal yönetimindeki Elmendorf Harasında bulunan 3 aygırın, yılbaşından önce ithalat ve karantina işlemlerinin tamamlanacağı ve Aralık ayında İstanbul’a gelecekleri öğrenildi.

 

News Reporter

4 thoughts on “Aralık ayında Türkiye’de olacaklar!

  1. Tjk dan dahiyi aygırlar aldınız tebrik ederim ARİF BEY
    (Bu iş PARA+BİLGİ ile oluyor ikisinden bir eksik olursa eksik kalıyo)

  2. bluegrass cat yeni victory gallop olur, airvice marshal da kısa çim koşularındaki rekabeti çok arttırır, tizway bu seneki iki yavrusuyla zaten rüştünü ispatladı çok iyi 3 alım olmuş darısı tjk’nın başına

  3. Bu aygırlar gayet ortalama aygırlar asım bedelleri ve aygırlık başarıları göz önüne alırsak Ayrıca 2003 doğumlu bluegrass Cat mi yeni victory gallop olacakmış güldürmeyin beni. Emekli olmak için gelmiş. Kan hattı ve aslında kum aygırı olmasına rağmen yüksek kalitesiyle çimde de başarılı olan victory nin tahtına benzer özelliklere ve kan hattına sahip olan bademaister aday olur. Umarım uyum sağlar .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir